Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockchain, Oyun Sektörünü Baştan Yazıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockchain, Oyun Sektörünü Baştan Yazıyor
Blockchain, Oyun Sektörünü Baştan YazıyorBlockchain teknolojisi, Bitcoin ile hayatımıza girdiğinden beri dokunduğu her alanda ciddi manada etki etmesi ile hafızalara kazındı. Bu durum da, haliyle IBM (NYSE:IBM), Intel (NASDAQ:INTC) ve SAP gibi devlerin sektöre ilgi duymasına ve ciddi miktarlarda yatırım yapmasına yol açtı.

Blockchain teknolojisinin dokunduğu ve etki ettiği en önemli sektörlerden birisi de, hiç şüphe yok ki oyun alanı. Hatta birçok otoriteye göre, Blockchain teknolojisinin gelecekteki en büyük sükse yapacak ürünü, bu sektörden çıkacak. Aslında bu fikir çok da mantıksız değil, özellikle oyun oynama miktarının çok fazla arttığını göz önüne alırsak. Son araştırmalar, 500 milyondan fazla kişinin günde en az yarım saat oyun oynadığını gösteriyor ve bu sektör, gerçekten de artık çok çok büyük bir alan haline geldi.

Oyunlar ile kripto para dünyası arasında da son dönemde elektrikli bir süreç yaşandığını söylemek mümkün. Son derece popüler bir oyun olan Fortnite’ın Monero’yu eklemesinin ardından sektörde bu haber geniş yankı uyandırsa da, daha sonra firma bu kararın kazara alındığını belirterek Monero’yu kaldırdı ve bir nevi heves kırmış oldu.

Ancak yine de, özellikle devrimlere açık olan ve bu devrimlere genelde olumlu tepki veren oyun severleri, Blockchain gibi devrimsel bir teknolojinin nimetleri ile buluşturmak için yoğun bir çaba sarf ediliyor. Bu noktada da, önümüzdeki dönemde çok daha fazla Blokchain tabanlı oyun görmemiz olası olacak.

Blockchain, Oyun Sektörünü Baştan Yazıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockchain, Oyun Sektörünü Baştan Yazıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockstream’den Yepyeni Madencilik Tesisi Haziran’da Hangi Kripto Paraları Tercih Etmeli? İşte Wall Street’in Bitcoin Boğası Tom Lee’nin En Son BTC Tahmini Bitcoin boğaları için yeni bir umut: BTC boğaları fırsat için hazırda bekliyor Büyük para, Bitcoin trenine atlarken 26,000 BTC 1 yıl kilitleniyor Madenciler Kepenk mi Kapatıyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır