Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IBM Araştırması: Blockchain Konusunda ABD ”Liderlik” Rolünü Üstlenmeli

Ana Sayfa » GÜNCEL » IBM Araştırması: Blockchain Konusunda ABD ”Liderlik” Rolünü Üstlenmeli
IBM Araştırması: Blockchain Konusunda ABD ”Liderlik” Rolünü ÜstlenmeliIBM‘nin yaptığı yeni bir araştırmaya göre, blockchain teknolojisini araştıran geliştiriciler ve şirketler, blockchain’in daha fazla yayılması ve gelişmesi konusunda liderlik rolünü ABD‘nin yapması gerektiğini düşünmekte.

MIT Trust: Data Consortium kurumunun yöneticisi Thomas Hardjono tarafından yazılan rapor ve araştırma, ABD kongresinde yer alan ve blockchain’i destekleyen meclis üyelerinin oluşturduğu Congressional Blockchain Congress‘in yaptığı toplantıların sonuçlarını özetleyerek hazırlandı. Toplantılar David Schweikert ve Jared Polis tarafından yönetildi ve teknolojinin kullanım alanlarını arttırmanın yanı sıra, potansiyel kullanım fırsatlarını da anlamayı hedefleyerek yapıldı.

Yapılan üç toplantının dijital kimlik, ödemeler ve tedarik zinciri ile kaynak belirleme gibi farklı odak noktalarına yönelik yapıldığı ve her birinden sektörü geliştirmek adına önemli kararlar çıktığı ifade edildi. Raporun ilgili kısmı ise şu şekilde:

”Şu an güçlü bir endüstriyel konsensüs, blockchain teknolojisinin ”sıradaki İnternet” ekonomisine liderlik edecek üst düzey yenilik olduğuna inanmakta.”

”Hükümetin ve blockchain endüstrisinin beraber çalışıp bu yeni bölgedeki teknolojik ve piyasa liderliği konusunu güçlendirmesi çok önemli. Bunun yanı sıra yeni yeni oluşmaya başlayan dijital-blockchain ekonomisinin büyümesine ket vurabilecek olan potansiyel politika ve düzenleme uyuşmazlığının çözülmesi de elzemdir.”

”Şu an için hükümetler arasında dijital-blockchain ekonomisi için teknolojinin gelişimi konusunda daha büyük bir vizyon ve liderlik ihtiyacı bulunmaktadır ve ABD’nin geleceğin ekonomisindeki rolü çok önemlidir.”

Raporun son kısımlarında ise endüstri liderlerinin bu teknolojinin geleceğin ekonomisinin bütünü için çok fazla önemli olduğunu düşündükleri not düşülmekte.

IBM (NYSE:IBM) Araştırması: Blockchain Konusunda ABD ”Liderlik” Rolünü Üstlenmeli isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IBM Araştırması: Blockchain Konusunda ABD ”Liderlik” Rolünü Üstlenmeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Flaş kripto para haberleri: Bitcoin’in 740.000 dolarlık boğa koşusu , XRP, Ethereum, TRON, EOS, Stellar, NEO, Binance Coin ve daha fazlası Ripple raporlarında 200 milyon XRP’lik eksik bildirim Binance, müşterileri adına 3.6 milyar dolar tutuyor Ripple XRP Neden Fiyat Çıkışını Sürdüremedi? BMGK Kripto Paraları Dünya Genelinde Engelleyebilir İşte Doğru Bitcoin Tahminleriyle Nam Salan Analistlerden 9 Çarpıcı BTC Tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır