Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockchain Mühendislerine Duyulan Talep Yüzde 400 Artış Gösterdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockchain Mühendislerine Duyulan Talep Yüzde 400 Artış Gösterdi
Blockchain Mühendislerine Duyulan Talep Yüzde 400 Artış GösterdiHired’ın bu yıl için hazırladığı yeni maaş tablosuna göre Blockchain alanında uzmanlaşmış mühendislerin yıllık maaşları 150,000-175,000 dolar arasında değişiyor.

CNBC, Hired’ın bu yıl için özel olarak hazırladığı maaş tablosunu paylaştı ve çeşitli mesleklerdeki maaş durumunu gösterdi.

Ortalama bir yazılım mühendisinin yıllık maaşı 135 bin dolar civarında dolanırken Blockchain alanında uzmanlaşmış bir mühendisin, Yapay Zeka alanında çalışan mühendislerle hemen hemen aynı maaşı aldığını görüyoruz.

Ayrıca belirtmek gerekir ki Blockchain alanında uzmanlaşan mühendisler, diğerlerine kıyasla genel olarak daha yüksek bir maaş alıyorlar. Hired’ın CEO’su olan Mehul Patel de bu konu hakkında bir yorum yaparak şöyle konuştu:

“Blockchain için çok ciddi bir talep var. Zaten az sayıda yazılım mühendisi varken Blockchain uzmanlarının sayısı iyice az kalıyor ve bu yüzden maaşlar böylesine yüksek.”

2017 yılından beri Blockchain alanındaki mesleklerle ilgili veri toplayan ve bu verileri paylaşan Hired, bu alanda ciddi gelişmeler olduğunu belirtiyor. Hired’ın verilerine göre Blockchain uzmanlarına duyulan talep, geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 400 oranında artış gösterdi.

Hired tarafından yayınlanan rapora göre şirketler başlıca ‘veritabanı tasarımı ve kriptografik programlama’ gibi yeteneklere sahip olan ve Java, JavaScript, C++, Go, Solidity ve Python gibi dilleri bilen çalışanları tercih ediyorlar. Şirketin CEO’su Patel’in açıklamalarına göre Blockchain alanında uzmanlaşmış çalışanlar arayan şirketler, bu çalışanlardan özellikle uzun vadede çok şey bekliyorlar.

Şirketin araştırmalarına göre Blockchain mühendislerine duyulan talebin en yüksek olduğu şehirler San Francisco, New York ve Londra.

Blockchain Mühendislerine Duyulan Talep Yüzde 400 Artış Gösterdi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockchain Mühendislerine Duyulan Talep Yüzde 400 Artış Gösterdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bakkt’a Son Bir Hafta Bitcoin 4.000’i Zorluyor Sır gibi saklanan EOS projesi resmen duyuruldu: Voice Ethereum Classic, Kripto Para Girişimlerini Destekleyecek Bitcoin’e 1860’ların petrolü benzetmesi Civic CEO’su: Kripto Kışı, Bitcoin ile Alt Koinler Ayrılmadan Bitmez

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır