Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Madencilik Devi Bitfury, Son Fonlamadan 80 Milyon Dolar Topladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Madencilik Devi Bitfury, Son Fonlamadan 80 Milyon Dolar Topladı!
Madencilik Devi Bitfury, Son Fonlamadan 80 Milyon Dolar Topladı!Avrupalı madencilik firması Bitfury, geçtiğimiz Ekim ayının sonlarına doğru, halka arz olabileceği söylentileri ile gündeme gelmişti. Özellikle son dönemde ciddi borçlanma yaşadığı belirtilen firmanın, borçlarını kapatmak için alternatif yollar düşünmeye başladığı ve bunların arasından halka arzı gözüne kestirdiği düşünülmekteydi.

2011 yılında kurulan ve sektörün en eski madencilik firmalarından birisi olan Bitfury, halka arz hakkında herhangi bir açıklama yapmamıştı ki yakın zamanda dünyanın en büyük madencilik firması Bitmain‘in halka arzı patlak verdi.

80 Milyon Dolarlık Fonlama
Görünüşe göre Bitfury halka arzdan vazgeçti ve geçtiğimiz günlerde yaptığı sadece belirli isimlere ve kurumlara özel fonlamadan, 80 milyon dolar toplamayı başardı.

Cointelegraph kaynağının 6 Kasım tarihinde aktardığı habere göre, IPO söylentileri üstüne gelen bu fonlama, Avrupalı risk sermayesi firması Korelya Capital tarafından yönetildi. Korelya’nın yanı sıra fonlamaya katılan firmalar arasında Güney Koreli internet devi Naver Group, Asya menşeli bir kurum olan Macquarie Capital ve Dentsu Japan da bulunmaktaydı. Kripto para milyarderlerinden olan Michael Novogratz‘ın Galaxy Digital şirketi de fonlamaya katılan önemli isimlerden oldu.

Kıdemli başkan yardımcısı George Kikvadze konu hakkında şunları ifade etti:

”Bu özel fonlama bizim kurumsal yönetimimizi bir üst seviyeye taşıyacak ve finansal stratejik seçeneklerimizi genişleterek, piyasa olgunlaştıkça bizi büyümenin diğer aşamasındaki ideal yere yerleştirecek.”

2018 yılı özellikle madencilik firmaları için fiyatların düşüşü konusunda oldukça zorlu bir yıl oldu.

Madencilik Devi Bitfury, Son Fonlamadan 80 Milyon Dolar Topladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Madencilik Devi Bitfury, Son Fonlamadan 80 Milyon Dolar Topladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İran, Bitcoin ve kripto paraları yasakladı Türk Uzmanlar Anlatıyor: Bitcoin ve ICO’ların Türkiye İçin Önemi Rakuten’in Beklenen Bitcoin Girişiminde Yeni Gelişme 15 Ocak 2020: kripto para piyasalarında son durum Bu formasyona göre Bitcoin düşebilir Analist: Binance Coin’in Yükselişi Devam Edecek!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır