Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockchain Eğitimleri Artıyor! Georgia Üniversitesi Blockchain ve Fintech Alanlarında Lisans Programı Başlattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockchain Eğitimleri Artıyor! Georgia Üniversitesi Blockchain ve Fintech Alanlarında Lisans Programı Başlattı
Blockchain Eğitimleri Artıyor! Georgia Üniversitesi Blockchain ve Fintech Alanlarında Lisans Programı Başlattı

2/2


2/2


Blockchain ve kripto para birimleri konusunda verilmeye başlanan eğitimler, hem küresel çapta hem de ülkemizde ciddi bir artış göstermeye devam ediyor. İlk olarak dünyanın önde gelen üniversiteleri tarafından blockchain temelli verilmeye başlanan eğitimler, geçtiğimiz günlerde Kadir Has Üniversitesinin saygın akademisyenlerinden İsmail Hakkı Polat‘ın kripto para dersi ile adeta yerelde de yayıldığını simgelemişti.


İlgili haber:
Tecrübeli Akademisyen, Kadir Has Üniversitesi Bünyesinde Kripto Para Dersi Verecek!

Bunun yanı sıra daha önce Rusya Endüstri Birliği, Linux Foundation, ConsenSys, Güney Kore Hükümeti, Walton Blockchain Institute, Suudi Arabistan Haberleşme Bakanlığı, R3 Blockchain Birliği, Tayland Maliye Bakanlığı, New York içerisinde bir anaokulu ve daha sayamadığımız bir çok kurum blockchain / kripto para birimi eğitimlerine start vermişti.

Yeni eğitim haberi ise Amerika Birleşik Devletlerinden geldi. University Systems of Georgia isimli 1931 yılında kurulmuş ve Georgia Üniversitesine bağlı kurum, 11 Eylül tarihinde eyalet çapında verecekleri fintech akademisi eğitimlerini duyurdu. Söz konusu girişim ABD içerisinde bugüne kadar bu konu hakkında verilecek en kapsamlı çalışma olacak.

ABD içerisindeki Stanford ve NYU gibi bir çok kurum blockchain eğitim kursu veriyor olsa da, Georgia tarafından başlatılacak program eyaletin bütün halka açık üniversite sisteminden öğrenciler tarafından alınabilecek. Bunun yanı sıra fintech sektörüne ilgi duyan profesyoneller ve lisans sahipleri de eğitimden faydalanabilecek.

Blockchain ve kripto para sektörü ilerlemeye devam ettikçe, eğitimler de aynı şekilde hız kazanacaktır.

Blockchain Eğitimleri Artıyor! Georgia Üniversitesi Blockchain ve Fintech Alanlarında Lisans Programı Başlattı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockchain Eğitimleri Artıyor! Georgia Üniversitesi Blockchain ve Fintech Alanlarında Lisans Programı Başlattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Filipinler’deki Bu Banka Kripto Paralara Özel Bir ATM Kurdu Önde Gelen Blockchain Firması Blockstream, İsviçreli Danışmanlık Firması İle Ortaklık İmzaladı! 240 milyon dolarlık dev Bitcoin transferi, Çin’in büyük ponzi planıyla ilişkilendiriliyor Kripto Para ile İlgili Yayınlanan İlanlarda Rekor Artış Yaşanıyor Huobi CEO’su İşten Çıkarmaları Doğruladı: Ayı Piyasasının Ne Kadar Süreceğini Bilmiyoruz New York Borsası CEO’su Kripto paralar hayatta kalacak mı? Sorusuna çok net bir cevap verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır