Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela Tartışmalı Petro’yu Küresel Ticarete Sokmak İstiyor – Tarih Belirlendi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela Tartışmalı Petro’yu Küresel Ticarete Sokmak İstiyor – Tarih Belirlendi
Venezuela Tartışmalı Petro’yu Küresel Ticarete Sokmak İstiyor – Tarih Belirlendi

2/2


2/2


Venezuela‘nın Başkanı Nicolas Maduro, ülke tarafından üretilen petrol destekli kripto para birimi Petro‘nun, ülkenin kronik enflasyonunu çözeceğine ve ekonomiyi düzelteceğine dair iddiasını iki katına çıkardı.

Perşembe günü çıktığı bir televizyon programında ekonomik meseleleri konuşan Maduro, Petro’nun Ekim ayından itibaren uluslararası ticarete giriş yapacağını duyurdu. Reuters‘in haberinde de belirtildiği üzre, bir çok analist ve ekonomist token’in uluslararası piyasalarda kendine pek yer bulamayacağı endişesini taşımakta.

Resmi olarak Şubat ayında piyasaya sürülen Petro’nun tam olarak hangi uluslararası finans ödeme kanallarında kullanılacağı ise hala merak konusu.  Maduro yaptığı açıklamalarda Petro’yu küresel ticarete sokma projesinin, söz konusu token’in ülkenin ekonomik toparlanma programı kapsamında üretilip geliştirilmesinden sonraki adım olduğunu ifade etti.

Aslında Maduro’nun yaptığı son duyuru ile ne kadar kararlı olduğunu, bugün Türkiye Ticaret Bakanlığı yazışmalarına yansıyan bir belgeden de anlayabiliriz. Söz konusu yazışmalarda, PETRO kripto para biriminin bir borsada listeleneceği ve bu olayın ihracatçılar için bir fırsat olduğu belirtilmekte. Müşavirliğin PETRO’ya yatırım yapmak isteyenlere yardım eli uzatacağı ve ilgili borsalardan birisinin de Crypt&Trading firması olduğu, müşavirlik makamı ile firma arasında yakın zamanda bir toplantı yapıldığı açıklanmakta.

Bunun yanı sıra Maduro, geçtiğimiz günlerde İstanbul’a yaptığı bir kaçamakta ünlü restoran Nusr-ET‘e uğraması ile de hem Türk hem ulusal basının gündemine düşmüştü.

Venezuela Tartışmalı Petro’yu Küresel Ticarete Sokmak İstiyor – Tarih Belirlendi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela Tartışmalı Petro’yu Küresel Ticarete Sokmak İstiyor – Tarih Belirlendi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Justin Sun: Tron, Trading Paritesi Konusunda Stellar’ı Geçti! SEC Başkanı Bitcoin’in neden bir para birimi olduğunu açıklıyor Kuzey Kore’nin Kripto Para Saldırıları Engellenemez Mi? Bitcoin 11.000 Dolar Seviyesini Geçti, Kripto Yaz Başladı İşte Bitcoin fiyatının yönünü tayin eden 3 gerçekçi tahmin Tim Draper’dan millennial’lara Bitcoin tavsiyesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır