Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitwise Bitcoin ETF’si Oluşturabilmek İçin SEC’e Başvurdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitwise Bitcoin ETF’si Oluşturabilmek İçin SEC’e Başvurdu
Bitwise Bitcoin ETF’si Oluşturabilmek İçin SEC’e BaşvurduKripto para şirketlerinden Bitwise Asset Management, fiziki olarak teslim edilebilen Bitcoin tabanlı bir borsa yatırım fonu (ETF) oluşturmak istiyor.

ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) ile iletişime geçen şirket, SEC’e Bitwise Bitcoin ETF Trust adlı bir başvuruda bulundu. Yapılan bu başvuruya göre fonda Bitwise’ın Bitcoin Total Return Index‘i kullanılacak.

SEC’in bu başvuruyu onaylaması durumunda hisseler NYSE Arca’da listelenecek. NYSE Arca’da New York Menkul Kıymet Borsası’nın aksine daha çok opsiyonlara önem veriliyor.

Bitwise’ın borsa yatırım fonu için özel olarak oluşturduğu departmanın başında yer alan John Hyland, şirketin SEC’e yaptığı başvuru hakkında bir açıklama yaptı. Hyland’e göre Bitcoin, fiziki olarak temsil edilebilecek kadar olgunlaşmış durumda:

“Kripto para sektörünün geçtiğimiz yıl içerisinde bir hayli yol kat ettiğini düşünüyoruz. ABD’deki fon düzenlemeleri gösteriyor ki geçtiğimiz 80 yıldır çeşitli bankalar ve tröst şirketleri, belli bir fon içerisindeki fiziki varlığın yönetimini üstlenebiliyor. Biz bunun Bitcoin için de yapılabileceğini düşünüyoruz.”

SEC’in bu yıl içerisinde bir Bitcoin ETF’sini onaylayacağını düşünen Hyland, şirketin SEC’ten onay alamama ihtimalinin olduğunu da hatırlatıyor.

SEC bundan bir süre önce VanEck ve SolidX tarafından yapılan ETF başvurusunu değerlendirmeye başladı. Bu başvuru aslında geçtiğimiz yıl yapılmış olsa da SEC, başvuru sürecini defalarca kez erteledi. SEC’in hala bu konu hakkında nihai bir karar vermesi bekleniyor.

Bitwise Bitcoin ETF’si Oluşturabilmek İçin SEC’e Başvurdu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitwise Bitcoin ETF’si Oluşturabilmek İçin SEC’e Başvurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Fiyatları, İngiltere’nin Dijital Para Düzenleme Arayışı ile Düşüşte Önemli Gelişme: Dünyanın En Popüler Uygulamalarından Birisi Bitcoin Lightning Entegrasyonu Geliştirecek Bitcoin Cash hard forku piyasaları eritti Roger Ver’den Tone Vays’a Hile Suçlaması Ekonomist Selçuk Geçer: ABD Kontrolünde Dolar Tedavülden Kalkacak Yerini Libra Alacak Bitcoin için müthiş bir gelişme! Artık Bitcoin, hisse senedi piyasasında ..!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır