Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Justin Ehrenhofer: Monero XMR İnsan Haklarını Gözetiyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Justin Ehrenhofer: Monero XMR İnsan Haklarını Gözetiyor!
Justin Ehrenhofer: Monero XMR İnsan Haklarını Gözetiyor!

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para haber portalı Blokt, Monero topluluğu çalışma grubu organizatörü Justin Ehrenhofer ile röportaj yaptı. Röportajda, 18 Ekim güncellemesi, özel hayatta gizliliğin önemi ve bunun bir temel insan hakkı olduğu konuları konuşuldu. Ehrenhofer’a göre, Monero XMR insan haklarını koruma düşüncesi ile dizayn edildi.

Monero XMR İnsan Haklarını Korumayı Amaç Edindi

Ehrenhofer, Monero‘nun, gizlilik, güvenlik ve takas edilebilirlik özelliklerine odaklanan ve merkezi olmayan bir kripto para olduğunu belirtti. Monero’nun açık kaynaklı bir platform olduğunu ve kullanıcılarının kendi gizlilik ve güvenlikleri üzerinde tam kontrole sahip olduklarını ekledi.

Röportajda, gizliliğin önemi konusu açıldı. Justin, gizliliğin temel insan haklarından biri olduğunu savundu. İnsanların hizmet veya eşyalar için yaptıkları ödemeleri kimseye açıklamak zorunda olmamaları gerektiğini söyledi. Ayrıca üçüncü parti şahıslar tarafından takip edilmesinin doğru olmadığını ekledi. Bu bağlamda, Monero XMR insan haklarını gözetmeyi öncelik ediniyor diyebiliriz.

Justin, Monero’nun sağladığı gizlilik özellikleri hakkında şunu söyledi:

Monero’nun gizlilik özellikleri, insanları sahip oldukları Monero miktarına göre ayırmadan ve sahip oldukları Monerolar yüzünden hesaplarının incelenmesi veya kapanması gibi endişelere mahal vermeden dijital olarak işlem yapmalarına olanak sağlıyor.

Justin, Monero’nun gizlilik konusunda önde gelen coinlerden olmasının sebebini açıkladı. Kriptopara piyasasındaki diğer coinlere oranla daha fazla mahremiyet sunduğunu söyleyen Justin, Monero’daki sistemlerin, yapılan işlemlerin meta-datalarının sızması konusunda herhangi bir endişeye yer bırakmadığını ekledi:

Monero, tüm işlemler için büyük oranda gizlilik sağlar ve alınan kararlara saygın bir yaklaşım benimser. Bitcoin gibi, adil ve merkezsiz bir coindir.

Monero, 18 Ekim’de bir üst sürüme güncellenecek. Justin, bunun senede 2 kere gerçekleşen tipik bir güncelleme olduğunu belirtti. Bu güncelleme ile, gizlilik, merkezsizlik, güvenlik, verimlilik ve ölçeklenebilirlik alanlarında büyük gelişmeler sağlanacak.

Röportajda, Monero’nun ileride gerçekleşecek heyecan verici planları ve ortaklıkları hakkında konuşuldu. Justin, “Mastering Monero” adlı kitabı önerdi ve bu kitabın okuyuculara önemli konuları tanıtmaya yönelik olduğunu belirtti. “Bu, Forum Finansman Sistemi [FFS] aracılığıyla finanse edilen bir topluluk girişimidir” diye de ekledi.

Son olarak, Monero bu senenin sonlarına doğru Kovri‘yi uygulamaya geçirmeyi planlıyor. Bu sayede, kullanıcılar IP adreslerinin meta-datalarını kolayca gizleyebilecekler. Buna ek olarak, Monero satış noktası ödeme işlemcisi Kasisto‘nun Kasım ayı sonunda ikinci beta aşamasına geçmesi bekleniyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Justin Ehrenhofer: Monero XMR İnsan Haklarını Gözetiyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu hafta en çok yükselen 10 kripto para Wall Strett’in Bitcoin boğası, FOMO’yu tetikleyecek seviyeyi açıkladı! 5 Kasım Bitcoin analizi: BTC’de “pump” sonrası son durum Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası CEO’su Bitmain’i Uyardı! Binance Kripto Para Borsası Ek Litecoin ve Tron Pariteleri Duyurdu! Ünlü Analistlere Göre Ethereum Hard Fork İle Bu Seviyeleri Görebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır