Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BitTorrent, Tron Ağı Üzerinde Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürecek!

Ana Sayfa » GÜNCEL » BitTorrent, Tron Ağı Üzerinde Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürecek!
BitTorrent, Tron Ağı Üzerinde Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürecek!İnternet üzerinde eşler arası dosya paylaşımının öncülerinden olan BitTorrent, kendi kripto para birimini üretmeye karar verdi.

Singapur tabanlı BitTorrent Foundation tarafından piyasaya sürülecek olan BitTorrent Token (BTT), Tron protokolü tabanlı bir kripto para birimi olacak. Tron geçtiğimiz yılın Haziran ayında BitTorrent’i satın alarak ciddi bir sükse yapmıştı. Tron Foundation kurucusu Justin Sun, o tarihlerde yaptığı açıklamada, attıkları bu adım ile blockchain teknolojisini dünya çapında ‘yüz milyonlarca yeni kullanıcıya’ tanıtabileceklerini ifade etmişti.

Project Atlas kapsamında piyasaya sürülmesi planlanan token, aslında geçtiğimiz tarihlerde duyurusu yapılan ve paylaşılan dosya karşılığında token kazandırmayı ön gören eylemin de bir parçası. Proje, kullanıcılara dosya paylaşırken veya ”seedlerken” token kazandırmayı hedefliyor ve ilk duyurulduğundan bu yana konu hakkında hiçbir ek açıklama yapılmamıştı.

Mevcut sistem gereğince, kullanıcıların bir şey indirebilmek için sisteme bir şey yüklemeleri gerekiyor. Sun’ın yaptığı açıklamaya göre, kullanıcıların istediği dosyayı indirmesinden sonra, karşılığında sunduğu dosyayı tekrar ağda tutmasına gerek yok. BTT kripto para birimi ile bir kullanıcı başka bir kullanıcıya kendisine dosya göndermesi ile ödeme yapabilecek ve bu sayede daha fazla band genişliği elde ederek, daha hızlı indirme şansına sahip olacak.

BTT ilk olarak TRC-10 token’i (aynı Ethereum tabanlı ERC-20 tokenleri gibi) olarak piyasaya sürülecek ve token’in whitepaper’ına göre, toplam 990 milyar BTT üretilebilecek. BTT bunun yanı sıra Binance tarafından piyasaya sürülen bir listeleme platformu Binance Launchpad ile ABD dışındaki kullanıcılar için kullanılabilir hale getirilecek ve bunun yanı sıra Sun’ın Twitter’ından duyurulacak bazı airdrop etkinlikleri ile dağıtılacak.

BitTorrent, Tron Ağı Üzerinde Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürecek! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BitTorrent, Tron Ağı Üzerinde Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürecek! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CFTC Başkanından Blockchain Açıklamaları 17 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi LinkedIn Araştırması: Blockchain Geliştiriciliği, En Çok Büyüyen İş Alanları Arasında Kötü balinalar iş başında: Milyar dolarlık Bitcoin satışını ve piyasa çökmesini bir balina tetikledi CFTC Başkanı’ndan Ethereum açıklaması Ethereum için önemli seviyeler 132 ve 144 dolar noktalarında

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır