Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BitMEX, Madencilik Devi BitMain’in Sızan Finansal Verilerini İnceledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » BitMEX, Madencilik Devi BitMain’in Sızan Finansal Verilerini İnceledi
BitMEX, Madencilik Devi BitMain’in Sızan Finansal Verilerini İnceledi

© Reuters.  BitMEX, Madencilik Devi BitMain’in Sızan Finansal Verilerini İnceledi© Reuters. BitMEX, Madencilik Devi BitMain’in Sızan Finansal Verilerini İnceledi

En büyük kripto para borsalarından olan BitMEX’in araştırma birimi, Bu hafta başında Bitmain’in Twitter’a sızan son verileri analiz etti. BitMEX, blogunda 30 Ağustos Perşembe günü yayınlanan rapora göre, Çinli madencilik devinin “efsanevi” bir potansiyeli var ancak gelecekteki başarı ise yetenekli yönetime bağlı olacak.

Bitmain şirketinin sızan finansal verilerinin kaynağı “@brian_trollz” twitter hesabı. Ayrıca BitMEX, “bu belgelerin gerçekliğine inanmak için geçerli nedenlere sahip” olduğunu belirtiyor.

Araştırmaya göre, sızan ilk Kamu İçi Halka Arz (IPO) belgelerinde en ilginç keşiflerden biri, Bitmain’in mining çiftlikleri işletmelerinin önemli ölçüde azalmış olması. Madencilik faaliyetleri, 2016 yılında şirketin toplam gelirinin %18,4‘ünü oluştururken, BitMEX, 2018’in ilk çeyreğinde şirketin madencilikten elde ettiği gelirin %3,3 olduğunu belirtiyor.

BitMEX, Bitmain’in görünür kayıplarla karşı karşıya kaldığını ve bunun sebebinin de, işletme parasının büyük bir kısmını 2017 yılında Bitcoin Cash (BCH) alımı yapıldığı iddiasına bağlıyor. Rapora göre, toplam 328 milyon dolarlık zarar olduğu tahmin ediliyor.

BitMEX, şirketin IPO’sunu çevreleyen söylentilere rağmen, “büyük olasılıkla şirketi birçok yatırımcıya cazip kılan şeyin, blokchain alanındaki en büyük ve en karlı şirket” olduğunu vurguladı.

BitMEX’in sızan verilerden öğrendiği gibi, Bitmainin, 20 milyar dolardan az olamayacağına inandığı iddia edilen fakat yaklaşık 14 milyar dolarlık bir talebe ulaşan bir IPO evresi gerçekleştirdi.

Şirket halen madencilik ekipmanı pazarındaki en büyük oyunculardan biri olmaya ve uzmanlığını korumaya devam ediyor. ASIC tasarımı ve madencilik makine dağıtımında baskın firma olmak için en büyük maden havuzlarından ikisi olan BTC.com & Antpool‘a sahip.

Sonuç olarak, BitMEX, Bitmain’in gelecekteki beklentileri konusunda ihtiyatlı bir iyimserlik ifade ediyor:

“Bitmain, on yıllar boyunca güçlü hissedar getirileri üreten efsanevi bir kripto şirketi olabilir, ancak bunu başarmak için (ve bu sesler göründüğünden çok daha fazla), Bitmain yönetim ekibinin şirket kaynakları yönetimini geliştirmesi gerekebilir. Şirket kamuya açıldıktan sonra, bu uçucu ve öngörülemeyen piyasadaki sermaye tahsis kararları yeterince zor olacak, duyguların çok fazla yatırım kararını etkilemesine izin verilmeyecektir. ”

Daha önce, Bitmain’in gelecek IPO’su etrafında çok fazla söylenti, varsayım ve belirsiz bilgi vardı. DST Global ve Japonya’nın SoftBank’ı başlangıçta olası yatırımcılar arasında listelenmiş olmasına rağmen, katılımı reddettiler.

BitMEX, Madencilik Devi BitMain’in Sızan Finansal Verilerini İnceledi isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BitMEX, Madencilik Devi BitMain’in Sızan Finansal Verilerini İnceledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Borsası eToro, Binance Coin’i Listeliyor! Bitcoin Düşsün Diye Uğraşanlar Var! ABD Federal Rezervi Ulusal Dijital Para Fikrini Desteklemiyor Çin’deki Resmi Blockchain Şirketlerinin Sayısı 200’e Dayandı ABD’deki ilk fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri piyasaya sürüldü İtalyan Posta Servisi, Hyperledger’in Blockchain Topluluğuna Katıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır