Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitmain’in Yeni Kripto Para Madencilik Cihazının Üç Kat Daha Fazla Hash Power’a Sahip Olduğu İddia Ediliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitmain’in Yeni Kripto Para Madencilik Cihazının Üç Kat Daha Fazla Hash Power’a Sahip Olduğu İddia Ediliyor
Bitmain’in Yeni Kripto Para Madencilik Cihazının Üç Kat Daha Fazla Hash Power’a Sahip Olduğu İddia Ediliyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ve kripto para madenciliği konusunda sektöründe liderlerinden birisi konumunda olan Bitmain, gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash için yeni bir madencilik donanımı ürettiğini açıkladı. Ünlü madencilik devi söz konusu cihazın daha önceki versiyonuna kıyasla üç kat daha fazla hash power’a sahip olduğunu vurguladı.

Salı günü yapılan açıklamada belirtilen ifadelere göre Bitmain’in yeni ASIC cihazının adı Antminer Z11 olarak belirlendi ve donanım temel olarak Equihash algoritması tabanlı Zcash gibi kripto para birimlerinin madenciliği için kullanılacak.

Firma, bu yeni ASIC cihazının saniyede 135k hash gücüne sahip olduğunu ve bunun önceki Equihash tabanlı madencilik donanımı Antminer Z9’a kıyasla üç kat daha güçlü olduğunu vurguladı. Antminer Z9 isimli kripto para madencilik donanımı geçtiğimiz Mayıs ayında piyasaya sürülmüştü. Bitmain bunu yanı sıra yeni Antminer Z11 isimli ASIC cihazının 12 nanometrelik bir çipe sahip olduğunu be yeni içsel devre yapısından dolayı çok daha enerji verimli bir model olduğunu vurguladı.

Kripto para madencilik devinin iddiasına göre Antminer Z11 hem üç kat daha çok güce, hem de %60 oranında daha az enerjiye sahip ve bu durum gizlilik odaklı kripto para madencileri için çok büyük bir haber. Bitmain, Antminer Z9 isimli ASIC cihazını Zcash kripto para biriminin topluluğu ağın ASIC dirençli olup olmamasına karar vermeye çalıştığı bir evrede piyasaya sürmüştü.

Bitmain’in Yeni Kripto Para Madencilik Cihazının Üç Kat Daha Fazla Hash Power’a Sahip Olduğu İddia Ediliyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitmain’in Yeni Kripto Para Madencilik Cihazının Üç Kat Daha Fazla Hash Power’a Sahip Olduğu İddia Ediliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

New York’ta Kripto Paralar Denetlenecek Güney Koreli Dört ”Genç” Hacker, 6.000 Bilgisayarda Cryptojacking Yapmakla Suçlanıyor Yıllara Göre Bitcoin Fiyatı Binance’in çalınan Bitcoin’leri borsalarda satılmaya başladı Kripto Pazarlarında Kırmızı Alarm Bitcoin 6 Aylık Geleneği Bozmak Üzere

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır