Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Singapur’lu Şirkete Satılan Bithumb, Kendi Merkeziyetsiz Borsasını Açtı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Singapur’lu Şirkete Satılan Bithumb, Kendi Merkeziyetsiz Borsasını Açtı
Singapur’lu Şirkete Satılan Bithumb, Kendi Merkeziyetsiz Borsasını AçtıGüney Kore‘nin en büyük kripto para borsası ve dünyanın önde gelen kripto para borsalarından birisi olarak adından söz ettiren Bithumb, sonunda beklenilen merkeziyetsiz borsasını kullanıma açtı. Bithumb DEX duyurusu One Root tarafından kendi resmi blog sayfalarında yapıldı. Söz konusu gelişmenin 354 milyon dolar gibi bir miktara Singapur‘lu BK Global firmasına satılmasından günler sonra gelmesi ise şaşırtıcı bir etki yarattı. Borsanın %51 hissesini satın alan BK Global, teknik olarak borsa hakkındaki söz hakkının çoğunluğunu da satın almış oldu.

Bithumb merkeziyetsiz borsası Ethereum blockchain alt yapısından faydalanıp, borsanın temel bileşeni olarak da One Root’un R1 protokolünü kullanacak. Kullanıcılar merkeziyetsiz borsadaki varlıklarını kontrol edebilecekler ve bununla beraber varlıklar merkezi borsalardaki durumun aksine, akıllı kontratlarda depolanacak. Bu da borsa hacklense bile müşteri varlıkları için ekstra bir koruma katmanı oluşturacak.

Bunun yanı sıra işlemler ile ilgili bütün bilgiler blockchain üzerinde kayıt altına alınacak ki buna ücret kesintisi de dahil.

Bithumb yeni haberi kutlamak adına kullanıcılarına 100.000 dolar değerinde airdrop da yapacak. İlgili duyuruyu yapan blog gönderisinde ise konu hakkında şunları ifade edilmekte:

”R1 protokolünü çekirdek bileşen olarak kullanarak, farklı borsaların değişik alt yapılar ile iş birliği yapabilmesini sağlayacağız. Trading sistemi Bithumb’ın bütün ekosistemi için oldukça önemli ve bu sistem küresel ve merkeziyetsiz bir iş modelinin oluşturulmasına katkıda bulunuyor.”

One Root’un R1 protokolü ile traderlar için daha fazla likidite sağlanacağı da ifade edilmekte.

Singapur’lu Şirkete Satılan Bithumb, Kendi Merkeziyetsiz Borsasını Açtı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Singapur’lu Şirkete Satılan Bithumb, Kendi Merkeziyetsiz Borsasını Açtı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hazır Mısınız? Netflix’ten Çok Özel Kripto Para Belgeseli Geliyor! Bitcoin SV ‘Tekrardan’ Top 10 Listesini Zorlarken, Piyasaya Durgunluk Hakim Dünyanın En Zengin 10 Bitcoin Adresi Hakkında Her Şey Bitfinex, Aynı Binance Gibi Token Satın Alıp Sonra Yakacak Dünyanın En Büyük Kripto Para Haber Sitelerinden Birisi Google Yüzünden Kapanıyor! Bitcoin SV Ağındaki Tüm İşlemlerin Yüzde 94’ü Tek Kaynaktan

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır