Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bithumb Merkezi Olmayan Borsasını Kurmak İçin Çalışmalara Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bithumb Merkezi Olmayan Borsasını Kurmak İçin Çalışmalara Başladı
Bithumb Merkezi Olmayan Borsasını Kurmak İçin Çalışmalara BaşladıGüney Kore merkezli kripto para borsası olan Bithumb’ın merkezi olmayan kripto para borsasını kurmak için hedef tarihi Ekim sonu olarak belirlediği ifade edildi.

One Root Network isimli bir Blockchain firmasının da destekleri ile hazırlanması beklenen platform için bir blog yazısı kaleme alan şirket, Ethereum merkezli token gönderim protokolü üzerinde çalışıldığını açıkladı.

Güney Kore hükümetinin koyduğu kurallardan kaçınabilmek için farklı bir ülkede bu borsayı kuracak olan Bithumb’dan, ismi açıklanmayan bir kaynak, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Biz, Bithumb olarak dünyanın en fazla işlem hacmine sahip kripto para borsalarından birisiyiz. Ancak buna karşın, müşterilerimizin çoğunluğunu Güney Kore vatandaşları oluşturuyor. Bu son hamlemiz ile, biraz da global çapta ismimizi duyurmak istedik. Merkezi olmayan platformumuza, ilginin oldukça yüksek olmasını bekliyoruz.”

Bithumb, şu anda günlük işlem hacimlerine göre dünyanın en büyük altıncı kripto para borsası olma özelliğini taşıyor. Şirket, bu yılın ilk yarısında yaklaşık 270 milyon dolarlık bir kar elde etmeyi de başardı. Bu yaz başına gelen hack olayının ardından hem teknik hem de itibari olarak toparlanmayı hedefleyen borsa, DEX platformu ile bunu mümkün kılmak istiyor.

Bilindiği üzere, dünyanın en büyük kripto para borsası olarak da adlandırılan Binance de, aynı Bithumb gibi merkezi olmayan borsa oluşturmak için çalışmalar yapıyor. Otoriteler, gelecekte bu tarz borsaların sayılarının çok artacağını ifade ediyor.

Bithumb Merkezi Olmayan Borsasını Kurmak İçin Çalışmalara Başladı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bithumb Merkezi Olmayan Borsasını Kurmak İçin Çalışmalara Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü analist Bitcoin fiyatını arttıracak katalizörü açıklıyor: Fransız banka krizi Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin Geçerli 3 Sebep Bitcoin 13% düşüşle 4.996,5 seviyesinin altına geriledi Rusya Vatandaşların Altın Öneriyor, Bitcoin’i Yasaklayabilir Stellar Starlight güncellemesi XLM fiyatına yansımaya başladı mı? Madencilere Elektrik Kesim Şoku!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır