Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BitGo, Kurumsal Kripto Para Depolama Hizmeti İçin Tecrübeli Bankacıyı Bünyesine Kattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » BitGo, Kurumsal Kripto Para Depolama Hizmeti İçin Tecrübeli Bankacıyı Bünyesine Kattı
BitGo, Kurumsal Kripto Para Depolama Hizmeti İçin Tecrübeli Bankacıyı Bünyesine KattıÖnde gelen kripto para depolama platformlarından birisi olan BitGo, kurumsal müşterilere özel emanet ve depolama hizmeti için, eski ve oldukça tecrübeli bir isim olan Richard J. Corcoran‘ı bünyesine kattı.

Perşembe günü yapılan duyuruda belirtilene göre, Corcoran yeni kurulan BitGo Trust Company isimli departmanın CEO’su olarak milyarlarca dolardan sorumlu olacak. Söz konusu Tröst şirketi, aile ofislerinden hedge fonlarına ve daha büyük çaplı kurumsal yatırımcılara kadar bir çok kurumun ortak fonlarının depolanmasını sağlayacak.

Corcoran ise konu hakkında yaptığı açıklamalarda, ilk büyük çaplı müşterilerin şimdiden platforma kayıt olduğunu belirtip şunları ifade etti:

”Regülasyonlarla ilgili gerekliliklerin ve bu standartlara nasıl tam uyum sağlarken, müşterilere nasıl hizmet verebileceğimin farkındayım.”

Corcoran özellikle Güney Dakota eyaletinin gerektirdiği kurallara oldukça aşina. BitGo ise bu yılın başında Güney Dakota’dan tröst şirketi lisansı almıştı ve görünüşe göre firma işlerini ilk olarak bu eyalette büyütmek istiyor. Alınan lisans ile BitGo kurumsal firmalar için kripto para birimi depolaması yapabilecek.

Güney Dakota’daki First National Bank‘dan 2016 yılında emekli olan tecrübeli bankacı, bankanın tröst departmanında 25 yılı aşkın bir süredir çalışmaktaydı. Zaten kendisi 2016 yılında BitGo’nun CEO’su Mike Belshe ile tanışarak, yavaş yavaş sektöre giriş yaptı.

Tanışmalarının çok ilginç olduğunu belirten Corcoran, bir avukat aracılığıyla Mike’ın kendisi ile genel olarak tröst sektörü hakkında konuşmak için iletişime geçtiğini, ama şimdi geriye baktığında bunun bir tesadüf olmadığından emin olduğunu ifade etti.

BitGo, Kurumsal Kripto Para Depolama Hizmeti İçin Tecrübeli Bankacıyı Bünyesine Kattı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BitGo, Kurumsal Kripto Para Depolama Hizmeti İçin Tecrübeli Bankacıyı Bünyesine Kattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Haftalık Karikatür: Düzenleme Kaygılarıyla Gerileyen Bitcoin Toparlanıyor DECENT, Güney Doğu Asya’daki Oyuncuları ve Geliştiricileri Bağlamak İçin ALAX Store’u Resmen Açtı Bitcoin platformu Bakkt’ın ana şirketinden eBay’e satın alım teklifi Norveç Kripto Hizmet Sağlayıcıları İçin Yeni Kurallar Belirledi Ronie Moas, Bitcoin 2019’da 28.000, 2020’de ise 50 bin dolar olacağına dair bahse girdi! Kripto Sakin; JP Morgan Dijital Para Çıkarıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır