Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitfinex ve Tether’i Sık Şekilde Eleştiren Bitfinexed Hesabı, Neden Bitfinex’in Bankalar ile Çalışamayacağını Anlattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitfinex ve Tether’i Sık Şekilde Eleştiren Bitfinexed Hesabı, Neden Bitfinex’in Bankalar ile Çalışamayacağını Anlattı
Bitfinex ve Tether’i Sık Şekilde Eleştiren Bitfinexed Hesabı, Neden Bitfinex’in Bankalar ile Çalışamayacağını AnlattıBitfinex ve Tether arasındaki organik bağı Twitter’dan en fazla eleştrilen isimlerin başında gelen Bitfinexed isimli hesap, verdiği röportajda son dönemde yaşanan Tether krizini ve bunun ekseninde yaşanan Bitfinex tartışmalarını değerlendirdi.

Bitfinexed, yaptığı açıklamada stabil kripto paraları da sert bir dille eleştirirken, şunları söyledi:

”Regüle stabil kripto para kavramı bana göre tamamen boş bir şey. İnsanlar bu yönde ciddi bir talep olduğunu düşünüyor ancak işin aslına bakacak olursak; böyle bir şey yok. Stabil kripto paralara sadece regüle olmamış kripto para borsalarında talep olur. Zaten regüle olmuş ve fiat para özelliği olan bir borsada, stabil kripto paranın yüzüne kimse bakmaz.”

Bitfinexed, daha sonra Bitfinex’in yaşadığı banka krizine de değindi. Ünlü Twitter kullanıcısı, şunları söyledi:

Bitfinex’de hiçbir şekilde müşterini tanı ya da anti kara para aklama özellikleri (KYC / AML) yok. Bu yüzden bankalar onlarla çalışmak istemiyor ki bu onların en doğal hakları. İşin aslına bakacak olursak, bu KYC ve AML prosedürlerinin olmaması Bitfinex ekibinin de işine geliyor. Zaten böyle bir şey istemiyorlar. Bunu yaparlarsa bu sefer kara para aklayan ya da uyuşturucu kaçıran kullanıcılarını borsada tutamazlar.  Yaptıkları şeyin yasal bir boyutu olmadığını kendileri de iyi biliyor.”

Bitfinex ve Tether özelinde yaşanan krizin şimdilik dindiğini söylemek mümkün. Bakalım gelecekte bu konu ile ilgili nasıl gelişmeler olacak?

Bitfinex ve Tether’i Sık Şekilde Eleştiren Bitfinexed Hesabı, Neden Bitfinex’in Bankalar ile Çalışamayacağını Anlattı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitfinex ve Tether’i Sık Şekilde Eleştiren Bitfinexed Hesabı, Neden Bitfinex’in Bankalar ile Çalışamayacağını Anlattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin fiyatını %10 artırmak için kaç BTC almak gerekiyor? Monero’nun Block Ödüllerinin Yüzde 90’ından Fazlası, Çoktan Kazıldı! e-Ticaret Devinden Bitcoin ve Kripto Para Hamlesi Bitcoin ve XRP Fiyatından Blockchain Harcamalarına: İşte 2019’da Kripto Para Piyasaları İçin Yapılan 5 Önemli Tahmin! Aniden Kapanan Borsanın Kurucusu Ormanda Ölü Bulundu Xpring XRP’ye Daha Fazla Toplumsal Kabul Sağlayabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır