Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum’un Constantinople Forkunda ‘Uzlaşma Sorunu’ Yaşanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum’un Constantinople Forkunda ‘Uzlaşma Sorunu’ Yaşanıyor
Ethereum’un Constantinople Forkunda ‘Uzlaşma Sorunu’ YaşanıyorEthereum ile ilişiği bulunan şirketlerden Infura tarafından paylaşılan bir gönderiye göre Ethereum ağındaki Constantinople adlı güncelleme ile ilgili bir “anlaşmazlık” yaşandı ve bu durum testnetin “kullanılamaz” hale gelmesine yol açtı.

Kripto para piyasasının en büyük ikinci koini olan Ethereum’un geliştiricileri, yakın gelecekte Constantinople adlı bir güncellemeyle ağdaki bazı sorunları gidermeyi planlıyorlar. Hatta geliştiriciler bu güncellemeyi denemek için yeni bir testnet dahi hazırladılar.

Infura adlı bir altyapı şirketinin Twitter üzerinden paylaştığı gönderilere göre ağdaki geliştiriciler, bu anlaşmazlık hala bir çözüme kavuşturulamamışken ve Ethereum topluluğundaki isimler söz konusu sorunu hala “incelemeye devam ediyorlarken” farklı bir test ağı aramaya başlamalılar.

Ethereum geliştiricileri bundan birkaç gün önce paylaştıkları gönderide Constantinople adlı forkun Ropsten adlı testnet üzerinde tam olarak 4,230,000.blokta aktif hale geldiğini açıklamışlardı.

Ancak bazı açıklamalara göre deneme sürecinde Ropsten üzerinde bir “uzlaşma (consensus) sorunu” yaşadı. Hatta Ethereum geliştiricilerinden olan Afri Schoedon bu anlaşmazlık sonrasında Twitter üzerinden bir gönderi paylaşarak Constantinople adlı forkun bu yıl içerisinde tamamen aktif hale gelemeyeceğini belirtti.

Schoedon yaptığı açıklamalarda yakın zamanda geliştiriciler arasında düzenlenen toplantıdaki konuşmalardan da bahsetti. Schoedon’un açıklamalarına göre Ethereum geliştiricileri, Ropsten ağında ciddi sorunlar olması durumunda “Constantinople forkunu bu yıl aktifleştirmeme” fikrine sıcak yaklaşıyorlar. Schoedon, bir sonraki geliştirici toplantısının 19 Ekim’de olduğunu ve bu toplantıda yeni bir karar alınabileceğini vurguladı.

Ethereum’un Constantinople Forkunda ‘Uzlaşma Sorunu’ Yaşanıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum’un Constantinople Forkunda ‘Uzlaşma Sorunu’ Yaşanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

VitroCoin Nedir? VitroCoin Değeri Ne Kadar ? VitroCoin Nasıl Alırım Ethereum tam bir yıl aradan sonra bir ilki yaşıyor 23 Kasım Bitcoin fiyat analizi: BTC 4.500 doların altını gördü Bitwala Kurucusu: ‘Bitwala Olarak İtibari Paralarla Kripto Paralar Arasında Köprü Oluşturuyoruz’ 5 Kasım Bitcoin analizi: BTC’de “pump” sonrası son durum Forbes Blockchain 50 Listesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır