Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Vermont Eyaleti, Blockchain Teknolojisi Üzerine Yoğunlaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Vermont Eyaleti, Blockchain Teknolojisi Üzerine Yoğunlaşıyor
Vermont Eyaleti, Blockchain Teknolojisi Üzerine YoğunlaşıyorAmerika’nın en küçük eyaletlerinden olan Vermont, Blockchain teknolojisinin günlük hayatta kullanımı için çalışmalar yapılacağını duyurdu.

Vermont eyaleti baş savcısı T.J Donovan, yaptığı açıklamada önümüzdeki yılın başından itibaren Blockchain teknolojisi üzerine kurulan heyetin çalışmalarına başlayacağını duyurdu. Bu yeni kurulan ekipte birçok Blockchain derneği, çalışanı ve sektörün uzmanlarının yer alacağını belirten baş savcı, bu sayede daha efektif çalışacaklarına vurgu yaptı. Donovan, yaptığı resmi açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Sürekli olarak veri sunucularının hacklendiği, güvenlik açıklarının olduğu ve insanların internet üzerinde kendilerini güvensiz hissettikleri ortamda, veri koruması için inovatif yöntemlerin gerekliliği artık su götürmez bir gerçek haline gelmiştir. Biz de, bu noktada yerimizi alarak vatandaşlarımızı korumanın yollarını araştırmalıyız. Blockchain teknolojisi de bu alanda karşımıza çıkan şu anda en kaliteli teknoloji.”

Grubun ana amacı, Blockchain teknolojisinin günlük hayatta nasıl kullanılacağını araştırmak olacak. Vermont eyalet yetkililerinin de Blockchain’den faydalanarak daha efektif, hızlı ve güvenli bir süreci, vatandaşlara sunması ve bu yönüyle öne çıkması amaçlanıyor.

Donovan, Blockchain teknolojisinin önemli kullanım alanlarından birisinin de tarım ve gıda sektörü olduğunu ifade ediyor. Başarılı yönetici, yaptığı açıklamada şu noktalara değindi:

”Bence bu teknolojinin önemli bir kullanım alanı da gıda endüstrisi. Yediğimiz yiyeceğin nereden geldiğini görmek bizim için çok önemli. Aynı zamanda halk sağlığı konusunda da bu bize eşsiz veriler sunabilir. Bu bizim kesinlikle dikkat ettiğimiz bir husus ve bu konuda Blockchain bize önemli bir fırsat sunuyor.”

Vermont Eyaleti, Blockchain Teknolojisi Üzerine Yoğunlaşıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Vermont Eyaleti, Blockchain Teknolojisi Üzerine Yoğunlaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD 2025’te Blockchain İçin 41 Milyar Dolar Harcayacak 2.3 Milyar Dolarlık Bitcoin Balina Hareketinde Tether Şüphesi GitHub’da En Popüler 10 Altcoin Kripto yolculuğunun başındayız: Neden mi? İşte Bitcoin (BTC) tahminini yükseliş yönünde revize eden analistler XRP Biriminde Ani Düşüş: %40 Değer Kaybetti Bitcoin boğası Brian Kelly: “Bitcoin daha fazla düşecek. BTC’de kısa pozisyon alın.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır