Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitfinex USD depozit işlemlerini durdurdu! Bitfinex batıyor mu?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitfinex USD depozit işlemlerini durdurdu! Bitfinex batıyor mu?
Bitfinex USD depozit işlemlerini durdurdu! Bitfinex batıyor mu?

© Reuters.  © Reuters.

Bildirildiğine göre popüler dijital para borsası Bitfinex USD deposit işlemlerini durdurdu. Bu haber borsanın iflas ettiği söylentileri ve ardından yönetimin dedikoduları reddederek borsanın batmadığını söylemesinden birkaç hafta sonra geldi.

Bitfinex USD depozit işlemlerini durdurduŞirket USD Tether stablecoin’in geniş yayılımlı kullanımı nedeniyle inceleme altına alındı. Ancak stablecoinin USD tarafından desteklendiğini ispatlayan herhangi bir şeffaf denetim söz konusu olmadı. Bu 2.5$ milyar USDT bulunan market için oldukça ciddi bir durum.

Block isimli dijital para haber outleti dün borsanın USD depolamayı bıraktığını ortaya çıkardı. En azından şimdilik durdurdular ve gelecek haftaya kadar durumun normalleşmesini bekliyorlar. Aynı haber outleti ayrıca önceki banka ortaklarının onların yönetimini zor bulduktan sonra sonra popüler banka HSBC ile ortaklığa gittikleri ortaya çıktı.

Bitfinex kendi bloğunda konu hakkında şunları yazdı:

“Komplikasyonlar kripto para ilişkili tüm organizasyonlarda olduğu gibi bizim için de resmi para işlem alanında mevcut olmaya devam ediyor. Ancak resmi para depoziti ve çekilmelerle ilgili bekleme zamanını en aza indirgemek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. “

Banka hesaplarının Global Trading Solutions ismi altında açıldığı ve HSBC’nin borsanın kendileriyle işlem yaptığının farkında olup olmadığı bilinmiyor. Block’a göre:

“Şimdi açık ki bu özel hesap artık fonksiyonel değil. Bitfinex şu an itibariyle deposit işlemleri için aktif bir metoda sahip değil. USD, EUR, JPY ve GBP deposit işlemleri durduruldu”.

Bu Bitfinex’in kendi bloğunda söylediğinden farklı. Blogda iflas etmedikleri ve etmeyecekleri yazıyor:

“Doğrulanmış Bitfinex kullanıcıları özgürce Euro, Japon Yen’i, Pound ve USD çekebilir.”

Twitter kullanıcıları da USD çekiminin geçici olarak durdurulduğunu yazıyor. Bitcoin fiyatlarındaki düşmenin de bu hadise nedeniyle olduğuna ilişkin spekülasyonlar var.

Eğer USD çekme girişiminde bulunursanız şu mesajla karşılaşabilirsiniz:

“USD depozitleri geçici olarak durdurulmuştur. Bir hafta içinde durumun normale dönmesini bekliyoruz. Bu sıkıntıdan dolayı özür dileriz”

Sizin düşünceniz nedir? Lütfen yorumlarınızı aşağıya yazın.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitfinex USD depozit işlemlerini durdurdu! Bitfinex batıyor mu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ledger ve Crypto.com’dan Yeni Ortaklık! Delphi Digital’e Göre FED Politikaları Bitcoin’i Arttıracak Popüler Dogecoin borsası faaliyetini sonlandırıyor LinkedIN’in ABD’deki En İyi 50 İşveren Listesi Yayınlandı: Coinbase, JP Morgan’ı Geçti Bitcoin borsası FCoin’den şok etkisi yaratan açıklama: 13,000 BTC’lik kayıp EOS Nedir? EOS Nasıl Alınır?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır