Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Pump ve Dump ile Suçlanan Dev Yatırımcı, SEC’in Cezasını Kabul Etti!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Pump ve Dump ile Suçlanan Dev Yatırımcı, SEC’in Cezasını Kabul Etti!
Pump ve Dump ile Suçlanan Dev Yatırımcı, SEC’in Cezasını Kabul Etti!Sağlık sektörünün en önde gelen yatırımcılarından birisi olan ve biyoteknoloji alanında yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Phillip Frost, Amerikan Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) ile, kripto para pump ve dump süreçlerinden ötürü bir süredir görüşme halindeydi. Son olarak çıkan haberlere göre ise, Frost ve SEC, anlaşmaya vardı.

80 yaşında olan dev yatırımcı, aralarında 10 firma ve 10 da bireyin bulunduğu bir kripto para pump ve dump şeması yüzünden SEC tarafından ceza almıştı. SEC’in yaptığı hamle konusunda herhangi bir yalanlama ya da doğrulama yapmayan Frost, çıkan haberlere göre 5,5 milyon dolar tutarındaki cezayı ödemeyi kabul etti. Frost, ayrıca piyasalarda işlem yapma hakkına da sahip olamayacak. Yine aynı zamanda, Frost’un başkanı olduğu OPKO Health şirketi de, 100 bin dolar ek ceza ödeyecek.

Frost, yaptığı yazılı açıklamada çıkan haberleri doğrularken, şunları söyledi:

”SEC ile, muhtemelen birazcık ederinden fazla, zaman alıcı ve zaman kısıtlayıcı bir anlaşma yaptık. Yine de, her ne olursa olsun, artık önümüzde daha uzun bir süreç var ve biz de, OPKO Health için neyi daha iyi yapabiliriz sorusunun cevabını arayabileceğiz. Umarım, 2019 bizim ve şirketimiz için çok daha başarılı ve iyi geçer.”

Son dönemde kripto para işletmelerine karşı adeta göz açtırmayan SEC, özellikle de pump ve dump olayları ile birikte, manipülatif süreçlere de fırsat tanımamaya özen gösteriyor.

Pump ve Dump ile Suçlanan Dev Yatırımcı, SEC’in Cezasını Kabul Etti! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Pump ve Dump ile Suçlanan Dev Yatırımcı, SEC’in Cezasını Kabul Etti! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler Ripple analisti: “XRP satış baskısını durduramazsa keskin düşebilir!” Blockchain Teknolojisi Güvensiz ve Açıkları Olan Bir Teknoloji Mi? Tüpraş’tan Milyonlarca Dolarlık Ara, Elon Musk’ın SpaceX Hamlesi, Öne Çıkan Ekonomi Haberleri Bitcoin Ayı piyasasından ne zaman çıkacak? Ünlü analist açıklıyor! Free Software Foundation: Zor Durumdayız! Winklevoss İkizleri Piyasalar Hakkında Yorumda Bulundu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır