Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Büyük Soru: Bitcoin’in ‘Sıfır’ Olma İhtimali Var Mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Büyük Soru: Bitcoin’in ‘Sıfır’ Olma İhtimali Var Mı?
Büyük Soru: Bitcoin’in ‘Sıfır’ Olma İhtimali Var Mı?

4/4


2/4

Lider kripto para birimi Bitcoin zor bir hafta geçirdi. Bitcoin, 12 ay önce tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana değerinin yüzde 80’ini kaybettiği görülen korkunç bir yılı geride bıraktı.

Dragonfly Capital Partners yetkilisi: “Bitcoin’in ‘sıfır’ olma ihtimali düşük.”
Birçok uzman, Bitcoin’deki değer kayıpları nedeniyle Ripple’ın XRP’si ve Ethereum gibi birçok diğer büyük kripto para birimlerinin de artık suda ölmüş olabileceğinden endişelenmeye başladı. Ancak bazı uzmanlar ise bu görüşlerin aksine uzun Bitcoin destanında başka bir patlamanın olacağından emin.

ABD’nin kripto para birimi odaklı bir risk/girişim sermayesi şirketi (VC) olan Dragonfly Capital Partners’ın yönetici ortağı, Bitcoin’in bu yıl önemli bir dönüm noktasını geçtiğini ve neredeyse ‘sıfır’ olma ihtimalinin düşük olduğunu düşünüyor.


Uzman ve analistlerin, uzun süredir odaklandığı tek konu: Bitcoin’in dip seviyesi
Bitcoin boğaları, tüm yıl düşüş eğilimi içinde olan pazarın kontrolü için ayılarla boğuşuyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, 2017 yılı sonunda neredeyse 20 bin dolar seviyesi ile zirve yaptı. Ancak Bitcoin, bu fiyat rallisinden sonra keskin bir düşüş yaşadı ve BTC 3.150 dolar seviyesine kadar düşerek bu ayın en düşük seviyesini gördü.

Bu keskin düşüşler sonucunda tüm uzman ve analistlerin, uzun süredir odaklandığı tek konu Bitcoin’in dip seviyesini görüp görmediği oldu. Bain Capital Ventures’ın eski bir fon yöneticisi olan Alex Pack, Bitcoin fiyatı hakkında şu yorumu yaptı:

Bitcoin belki de 2 bin dolara kadar düşebilir veya bin dolara… Ancak sıfır dolara düşmeyecek. Ve bu bir varlık için önemli bir kilometre taşı.

Kripto para yatırımcıları, korkuyor ama Bitcoin güven veriyor
Bain Capital Ventures’ın eski fon yöneticisi, açıklamalarına şu sözlerle devam ediyor:

Para tarihinde bir dönüm noktası olan Bitcoin, zamanla daha güvenilir bir değer deposu haline geldi. Bu önemli para birimini satın alan ve kullanan insanlar, sıfıra gitmeyeceğinden emin olmalılar.

Bitcoin ve daha geniş olarak kripto para birimi piyasasının değeri düştüğü için, kripto para yatırımcıları, Bitcoin’in perakendeciler ve tüketiciler arasında daha yavaş bir şekilde benimsenmesinden, uzun zamandır beklenen kurumsal yatırımlarda gecikmeler olmasından ve günümüzün zorlu düzenleme tehdidinden korkuyor.


Alex Pack: “Bitcoin’e ilgi hiç olmadığı kadar yüksek.”
Bitcoin fiyatı, Kasım ve Aralık ayındaki yoğun satışların ardından geçen haftadan beri yükseliyor. Bitcoin geçtiğimiz hafta zıpladı ve 4 bin dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıktı. Ancak bazı piyasa gözlemcileri bu rallinin devam etmeyeceğini düşünüyor.

Ancak Alex Pack, 2018 yılında görülen gelişmelerin, Nasdaq ve New York Borsası’nın Bitcoin vadeli işlemlerine özel ilgi gösterdiğinin açık kanıtı olduğunu belirtiyor. Ayrıca Alex Pack, geçen yıl Bitcoin boğalarının oluşturduğu ilginin “hiç olmadığı kadar yüksek olduğunu da” söylüyor.

Bu ayı piyasası ne kadar sürecek ve Bitcoin süreçten nasıl etkilenecek?
Bain Capital Ventures’ın eski fon yöneticisi, açıklamalarına şu sözlerle devam ediyor:

2014’te, çok daha küçük bir yatırımcı grubu vardı. Bitcoin ve kripto paralar hala çok nişti ve bu da çok fazla belirsizliğe neden oldu. Şimdi soru şu ki, ‘bu ayı piyasası ne kadar sürecek?’ Ölüm çığlıkları önceki düşüşlere göre çok daha yumuşak görünüyor ve kripto sektörüne katılan insanlar şimdi daha fazla sabra sahipler. Fırtınayı havalandırabileceğimizi düşünüyoruz.


Bitcoin ayı piyasası, 2017’de büyük bir boğa koşusunun ardından tüm yıl boyunca sürdü. Ekim ayında Dragonfly Capital Partners’in açılış fonunun kripto para birimi girişimlerine yatırım yapması için 100 milyon dolar topladığı ortaya çıktı.

Bitmain’in uzun süredir beklenen borsa dalgası
Alex Pack, risk sermayesi emektarı Bo Feng ile birlikte, üç varlık türüne yatırım yapmak istiyor: kripto varlık sınıfı için bir sonraki varlık yönetimi hanedanı olmak isteyen kripto-yerli fonlar; merkezi olmayan ekonominin temeli olacak protokoller ve uygulamalar. Alex Pack, bunların kürek çeken teknoloji, merkezi ve merkezi olmayan dünyalar arasında köprüler kurduğunu düşünüyor.

Dragonfly Capital Partners’in yatırımcıları, Pekin’de bulunan kripto para borsası OKEx ve kripto para madencilik ekipmanları üreticisi Bitmain’i içeriyor. Bitmain’in uzun süredir beklenen borsa dalgası son haftalarda tüm sektöre gölge düşürerek şüphe oluşturdu.


“Kripto paraların gelişimi çok hızlı ve internetten çok daha ötede.”
Bain Capital Ventures’ın eski fon yöneticisi, ABD ve Avrupa’nın, sıkı düzenlemeler nedeniyle küresel kalkınmanın gerisinde kalmasından endişe duyuyor. Dragonfly, Batı teknoloji gelişimini Asya ve gelişmekte olan dünyadaki kripto ve Blokchain hizmetlerine olan talep ile birleştirmeyi planlıyor. Alex Pack konuya yönelik şunları söylüyor:

Altyapı ve teknolojinin çoğu Batı’da inşa ediliyor, ancak kullanıcı tabanının çoğu Asya’da. En zorlayıcı kullanım durumlarının bulunabileceği Çin, Hong Kong ve Japonya. Batıda ise bu yeni ve heyecan verici şeyler olarak görülüyor. Kripto paraların gelişimi çok hızlı ve internetten çok daha hızlı bir şekilde ilerliyor. Örneğin; internet gelişiminde beş yıl sürebilen şey kriptoda yaklaşık iki yıl içinde gerçekleşebilir.

“ABD, teknoloji devi tahtını Asya’ya kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.”
Bain Capital Ventures’ın eski fon yöneticisi, açıklamalarına şu sözlerle devam ediyor:

ABD, teknoloji devi tahtını Asya’ya kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya ve saat geçiyor. Bunun gerçekleşmesine sadece bir iki yıl kaldı diyebilirim. Facebook (NASDAQ:FB) gibi hızlı hareket eden internet şirketleri affedilmeyi istiyor. Kripto şirketlerinin bunu yapması çok daha zor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Büyük Soru: Bitcoin’in ‘Sıfır’ Olma İhtimali Var Mı? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Büyük Soru: Bitcoin’in ‘Sıfır’ Olma İhtimali Var Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Fiyatlarındaki Düşüşün Faili Belli Oldu! Uzun ayı piyasası fiyat belirsizliğine neden oluyor: İşte Bitcoin’in geleceği Stellar Kurucusu: Kripto Paraların Yüzde 90’ı Çöp Ethereum’un Geleceğini Bu 3 Özellik Şekillendirecek! Bitcoin 10 Bin Doların Altında! İşte Analistlere Göre Bitcoin’in Sıradaki Adımı İran Kripto Paraları Resmi Bir Endüstri Olarak Tanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır