Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çarşamba Günü Piyasalara Dair Bilmeniz Gereken 5 Şey

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çarşamba Günü Piyasalara Dair Bilmeniz Gereken 5 Şey
Çarşamba Günü Piyasalara Dair Bilmeniz Gereken 5 Şey
© Reuters. © Reuters.

Investing.com – 27 Aralık Çarşamba günü finans piyasalarına dair bilmeniz gereken 5 şey:

1. Emtialar 2018’de Sıçrama Yaşayabilir

Hisseler ve kripto paralar için harika bir yılı geride bırakırken, geleneksel emtialar (petrol dışında) 2017’de yerinde saydı ve gelecek yıl belki de kendi yükselişleri için doğru yıl olacaktır.

24 ham maddeyi izleyen The Standard & Poor’un S&P GSCI Toplam Dönüş Endeksi eğer S&P 500 hisse endeksiyle kıyaslanırsa rekor düşük değerlerinde dolaşıyor.

Hackett Financial Advisors bu değer ölçütünün boğa piyasasını tehdit ettiğine dair bir işaret olabilir dedi. Shawn Hackett, “Biz artık emtiaların hisselerin pahalılaştığı yerde alım eğilimlerinin artacağına dair kesin karşı şartlara sahibiz.” dedi.

Bu fikri doğrulayabilir nitelikte, tavsiyeler yalnızca bakırı vurdu, geceyarısı ticaretinde üç yıllık yüksekliğine ulaştırdı. Dünya’nın en büyük bakır üreticisi Şili’li Codelco fiyatların belki de 10.000$ üzerinde değerleri test edebileceğini tahmin ediyorken, UBS Group’tan AG varlık yönetimi ünitesinin Çarşamba günü daha fazla kazanç öngördüğünü belirtti.

2. ABD Hisseleri Tatil Ticaretinin Bir Başka Uyuşuk Gününe Hazır

Wall Street, Noel ve Yılbaşı tatilleri arasındaki sakin ticarette birçok piyasa katılımcısının masa başına dönmek için 2018’i beklemesiyle birlikte başka bir uyuşuk günü bekliyor. Saat 14.04’te, değerli şirket hisselerinden Dow vadeli işlemleri %0,05, S&P 500 vadeli işlemleri %0,09 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri %0,14 değer kazandı.

Avrupalı hisseler Çarşamba günü teknoloji hisselerinin baskıyla karşılaşması dolayısıyla coşku yetersizliği ile kapılarını yeniden açtı, Apple’ın (NASDAQ:AAPL) iPhone X taleplerinin zayıf olduğu haberleriyle ticarete geri döndü.

Öncesinde, Asyalı hisseler karışık sinyallerle kapandı. Japon Nikkei 225 %0,1 yükselirken, Çinli Şangay Birliği %0,9 düşüş yaşadı.

3. Dikkatler ABD Tüketici Güveni’nde

Ekonomik takvimdeki ana dikkatler Konferans Meclisi’nin Çarşamba, 18.00’de açıklayacağı tüketici güveni Aralık ayı verilerinde olacak. Verilerin Kasım ayının değerlerinden bir miktar düşük geleceği beklense de 17 yıllık yüksekliklerine yakın seyredeceği düşünülüyor.

Ayrıca tüccarların bir gözü aynı sırada açıklanacak olan Kasım ayı beklenen konut satışları rakamlarında olacak. Herkesin tahmini yüksek fiyat dolaylı arz yokluğuyla %0,4’lük düşüş olacağı yönünde.

Raporlardan önce, Dolar Çarşamba günü diğer majör dövizlere karşı düşüyor. En son saat 14.05’te, Amerikan Doları’nın diğer 6 majör döviz karşısındaki performansını ölçümleyen Amerikan dolar endeksi %0,25 kaybetti ve 92,61 oldu.

4. Petrol ABD Envanter Verileri Öncesinde Kazanç Alımlarına Yenik Düştü

Piyasa katılımcıları Çarşamba günü Libyalı petrol boru hattının katı kazanç çağrısından sonra petrolden kazanç elde etti.

Petrol için ayı dikkatlerinin çoğu Kuzey Denizi’ndeki Forties boru hattı sistemi kapasitesinin günde 450.000 varil ile kademeli dönüşündeydi. Forties akıntısı Yeni Yıl öncesinde normale dönecek, işletmeci Ineos bunu haftanın başında söylemişti.

Kısa vadede, tüccarlar ABD envanter verileriyle birlikte Amerikan Petrol Enstitüsü’nün Salı gününün sonlarındaki stok verilerine odaklanacak.

ABD hükümeti tarafından resmi veriler Noel tatili dolayısıyla normalden bir gün sonra, Perşembe günü açıklanacak, beklentiler 3,9 milyon varilde durgun olacağı yönünde.

Piyasa katılımcıları stokları gözlemlemeye devam ediyor, ABD kayaç üretiminin OPEC’in 2018’de üretim kesintisi çabalarını boşa çıkarıp çıkarmayacağı merak ediliyor.

ABD ham petrol vadeli işlemleri %0,70 düşerek 59,55$ olurken, Brent petrol %1,19 düşerek 65,67$ oldu.

5. Bitcoin Üçüncü İyileşme Gününü Yaşıyor, 16.000$’a Yaklaştı

Geçtiğimiz haftanın düşüşünün ardından, Bitcoin art arda üçüncü iyileşme oturumunu yaşıyor, ancak Çarşamba günü 16.000$ seviyesinin altında mücadele etmeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz hafta yaklaşık %50’lik düşüşten sonra, en büyük alternatif para biriminin piyasa değeri Çarşamba günü kayıplarının yarısı ölçüsünde iyileşti, tüccarlar alım, satım veya elde tutma görüşlerini tartışmayı sürdürüyor.

Bitcoin’in Salı ve Çarşamba günü 16.000$ seviyesinin altında kalmasıyla, dijital para birimi psikolojik seviyeyi aşmak için uğraşıyor.

Bitfinex borsasında, Bitcoin en son saat 14.07’de %4,18 yükselip 15.672$’ı gördü.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çarşamba Günü Piyasalara Dair Bilmeniz Gereken 5 Şey - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Alman Maliye Bakanı: ‘Kripto Paralar İtibari Paraların Yerini Tutamazlar’ Huobi Global’in ABD Tabanlı Stratejik Ortağı HBUS, Huobi İsmini Aldı Ripple yatırımcılarını üzecek açıklama: Alır almaz satıyoruz Kripto Para Borsaları Arasındaki Rekabet Artıyor! Kripto – Kripto Borsaları Üstün Durumda Charlie Lee: Litecoin Bin Dolar Olacak Sandım Bitcoin (BTC) Fiyatında 6 Ay Sonra Bir İlk!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır