Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’leri İçin Öldürülen Norveçli, Ev Alabilmek İçin BTC’lerini İtibari Paraya Çeviriyordu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’leri İçin Öldürülen Norveçli, Ev Alabilmek İçin BTC’lerini İtibari Paraya Çeviriyordu
Bitcoin’leri İçin Öldürülen Norveçli, Ev Alabilmek İçin BTC’lerini İtibari Paraya ÇeviriyorduBu haftanın başlarında Norveç’in başkenti Oslo‘da akıl almaz bir olay yaşandı ve bir kişi sahip olduğu kripto paraları için öldürüldü. Basında belirtilen ölüm sebebi Bitcoin ile ilgili bir anlaşmazlık olarak verilse de, günler geçtikçe olay hakkında biraz daha bilgi elde edilmeye başlandı. İddialara göre cinayete kurban giden Norveçli kripto para topluluğu üyesi, kendine bir ev alabilmek için sahip olduğu Bitcoin‘leri nakde çevirmeye çalışıyordu.

Pazartesi sabahı evinde bıçaklanmış olarak bulunan kurban, ev arkadaşlarından birisi tarafından bulunmuştu. Oslo Polis Departmanı kaynaklarına göre cinayetten kısa bir süre önce kurban yüklü miktarda Bitcoin satıp itibari para almıştı ve bu parayı ortak dairede kendi odasında saklamak istedi.

Daha önce kapsamlı bir araştırmanın başlatıldığını belirten yetkililer, yeni yaptıkları açıklamada şunları ifade etti:

”Bitcoin hakkında bir ihbar aldık ancak şu an için soruşturma hakkında herhangi bir bilgi paylaşmayacağız.”

Norveç medya kaynaklarından birisi olan Verdens Gang‘a göre, öldürülen Bitcoin yatırımcısı yaptığı al sat işlemleri ile 120.000 doların üzerinde kar elde etmeyi başardı. Kurbanın arkadaşları talihsiz yatırımcının Bitcoin ile yaptığı kazancı arkadaşlarına övüne övüne anlattığını ve bunu itibari paraya çevirip kendine bir ev alacağını da diğerlerine söylemiş.

Polisin verdiği bilgilere göre katil, kurbanın evine bir pencereden girmiş olabilir. Kurban ile katil karşı karşıya gelince ve saldırıya karşılık verilince, hırsız Bitcoin yatırımcısını 20’den fazla bıçaklayıp orada öldürmüş. Basın saatine göre şu an dava ile ilgili hiçbir tutuklama yapılmadı ve polis şu an hiçbir şüpheli ismi veremiyor.

Bitcoin’leri İçin Öldürülen Norveçli, Ev Alabilmek İçin BTC’lerini İtibari Paraya Çeviriyordu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’leri İçin Öldürülen Norveçli, Ev Alabilmek İçin BTC’lerini İtibari Paraya Çeviriyordu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fiziksel Bitcoin vadelisi oyunu kızışıyor Bitcoin’in yeni rakibi Bitcoin SV fiyatında bizi neler bekliyor? 800 Milyon Dolarlık Bitcoin Cüzdanı Yeniden Harekete Geçti Binance 2017 Bitcoin Ticaret Rekorunu Bile Kırdı! Coinbase, üç yeni kripto para ekliyor Fundstrat: Bitcoin 9000 dolara rally yapabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır