Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in İlk Yatırımcılarından Casares: BTC’nin Mevcut Durumu 1992’lerin İnterneti Gibi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in İlk Yatırımcılarından Casares: BTC’nin Mevcut Durumu 1992’lerin İnterneti Gibi
Bitcoin’in İlk Yatırımcılarından Casares: BTC’nin Mevcut Durumu 1992’lerin İnterneti Gibi29 Ekim tarihinde Bloomberg ile yapılan bir röportaja göre, Bitcoin‘in ilk yatırımcılarından olup bunu ilk yayan kişilerin de arasında yer alan cüzdan startup firması Xapo‘nun kurucusu Wences Casares, gerçek kripto para devriminin gerçekleşmesinin bir kaç sene alabileceğini ifade etti.

Casares, yaptığı röportaj esnasında Bitcoin’in aslında bir ”entelektüel deney” olduğunu ve bunun başarılı olması için bir kaç seneye ihtiyaç duyacağını ifade etti. ”İşe yarayabilir de, yaramaya bilir de” diyen Casares, Bitcoin’in şu an ilk aşamalarında olduğunu ve bunun ”1992 yılındaki internete eşit” olduğunu aktardı.

Casares yine de lider kripto para biriminin ve diğer kripto para birimlerinin sürenin sonunda başarılı olma olasılığının, başarısızlığa kıyasla daha yüksek olduğunu vurguladı.

Arjantin doğumlu Casares, Bitcoin’in ilk zamanlarında yaptığı yatırımlar ve açtığı firması ile ”hastalığı yayan ilk kişi” anlamına gelen ”patient-zero” takma adıyla  anılmakta. Ünlü yatırımcı 2014 yılında Xapo firmasını kurup BTC tabanlı bankamatik kartları ve çevrimdışı cüzdanlar ile bir Bitcoin cüzdanı üretmişti.

Bitcoin’in başarılı olup olmadığını anlayabilmek için en azından 7 yıl geçmesi gerektiğine değinen Casares, başarılı olunması durumda BTC’nin politik olmayan küresel bir değer ve tasarruf aracı olacağını aktardı.

Bitcoin’in itibari paraların yerini almayacağını da belirten Casares, şunları aktardı ve röportajını noktaladı:

”Hiçbir anlamı yok. Blockchain ve Bitcoin’in ana fikri değerini zaten belirli bir merkezi otoriteden alan itibari paraları değiştirmek, eğer bunların yerini alırsa hiçbir anlamı kalmaz ve mantıksız olur.”

Bitcoin’in İlk Yatırımcılarından Casares: BTC’nin Mevcut Durumu 1992’lerin İnterneti Gibi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in İlk Yatırımcılarından Casares: BTC’nin Mevcut Durumu 1992’lerin İnterneti Gibi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İki Kurumsal Kripto Para Şirketi Arasında Yeni Bir Ortaklık Kuruldu Bitcoin’de 3,900’ü öngören analist son tahminiyle can sıktı XRP Topluluğu BitMEX Tarafından Yayılan Yanlış Bilgiler Yüzünden Tepkili! SEC Bitcoin ETF’si için onay verecek mi? Ünlü avukat Jake Chervinsky açıklıyor Sosyal Medya Devi Facebook Bitcoin’e Rakip Olmaya Hazırlanıyor! Bitcoin Visa Ve MasterCard’ı Aşabilir Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır