Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in Düşüşünün Sebebi Yeni Piyasaya Sürülen Liquid Uygulaması Mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in Düşüşünün Sebebi Yeni Piyasaya Sürülen Liquid Uygulaması Mı?
Bitcoin’in Düşüşünün Sebebi Yeni Piyasaya Sürülen Liquid Uygulaması Mı?Bitcoin bugün çok sert bir düşüş yaşadı ve sadece bir kaç saat içerisinde  %4’ün üzerinde değer kaybına ulaştı. Piyasalar ‘boğalar geliyor’ diye meşaleleri yakmış olsa da, Bitcoin adeta çoğu topluluk üyesine hatta Twitter’ın önemli isimlerine bile ters köşe yaptı.

Bitcoin’in enteresan düşüşünün sebebi tam olarak bilinmese ve farklı teoriler mevcut olsa da, bunların en sessiz sedasız olanı şüphesiz Blockstream tarafından yapılan duyuru oldu. Blockstream, Bitcoin blockchain ağının bir tür sidechain’i olan Liquid‘i duyurdu.

Proje uzun bir süredir yapım aşamasındaydı ve Blockstream bu süre boyunca ”borsalar arasında anında Bitcoin transferi yapabilmek” için bir kaç firmayı ve borsayı da bir araya getirmeyi başardı.

Sidechain’in piyasaya çıkışına katılan kripto para borsaları arasında Bitbank, Bitfinex, BitMEX, Bitso, OKCoin, SIX Digital Exchange, Unocoin, ve Xapo bulunuyor.

Liquid uygulamasının kullanıma girmesi çeşitli blockchain ağlarındaki iş birliğini arttırırken, kullanıcılar için de hızlı ve güvenli işlem fırsatı sağlayacak. Platform kendi kripto para birimi Liquid Bitcoin (L-BTC) kullanıyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre L-BTC, Bitcoin’e iki taraftan endeksli ve ”istenildiği zaman bedelin tazmin” edilebilmekte.

Liquid platformu direkt olarak Bitcoin’in düşüşünden sorumlu olmasa da, bu düşüşe yardımcı olmuş olabilir. Iarius Germund isimli bir piyasa analisti konu hakkında şunları ifade etti:

”Fiyatlarda böyle bir düşüş gösteren hiçbir teknik gösterge yoktu. Bu, hacimdeki keskin yükselişle birleştiğinde, Blockstream’in de duyurusu göz önüne alınınca, analistler topluluğunda büyük bir uğultuya dönüştü. Böyle hızlı bir düşüş bir balinanın sahip olduğu BTC’leri dumplamış olabileceği anlamına gelmekte.”

Bitcoin’in Düşüşünün Sebebi Yeni Piyasaya Sürülen Liquid Uygulaması Mı? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in Düşüşünün Sebebi Yeni Piyasaya Sürülen Liquid Uygulaması Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

OKEx 49 pariteyi daha sonlandırıyor İsrail: Bitcoin Bir Varlıktır! Bitcoin ve Ethereum Küçük Çaplı Düşüşler Yaşıyor, Piyasa Genel Olarak Geriliyor Spencer Bogart: ”Bitcoin ve Ethereum’a Odaklanılmalı – XRP’ye Belki Daha Sonra Odaklanılabilir” Miko Matsumura, Türkiye’nin Blockchain Konusunda Neler Yapması Gerektiğini Anlattı Kısa vadeli Bitcoin fiyat tahminleri: Ayı piyasasında yönünüzü görmenizi sağlayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır