Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin
Bitcoin

© Reuters.  © Reuters.

Söylemeye gerek yok, kripto para birimleri her gün başlıklar yaratıyor. Hatta bazıları borsaya zarar verecek kadar güçlü olduklarını ve hükümetlerin ve asırlık bankaların rolünü tehdit ettiklerini söylüyorlar.

Şu anda kaç kişi Bitcoin kullanıyor? Kesin rakamı söylemek zor olsa da, bazı çekici ipuçları sağlayan bazı veri noktaları var.

32 Milyon Bitcoin Cüzdanı Var
Basında, Statista tarafından derlenen verilere göre yaklaşık 32 milyon Bitcoin cüzdan var. Her ne kadar çoğu Bitcoin kullanıcısı birden fazla Bitcoin cüzdanına sahip olsa bile ve Bitcoin ile işlem yaparken gizliliklerini artırmak için çoklu cüzdan adresleri kullanıyor olsa da bu sayının 32 milyon olması en azından bir bölümünün aktif bir yatırımcı olduğunu gösteriyor.

Aktif Kullanıcıların %34’ü
Aktif olarak Bitcoin kullananların sayısı da yıllar boyunca artmıştır. Chainalysis’den bir rapor, aktif Bitcoin kullanıcılarının, toplam Bitcoin sahibi sayısının neredeyse üçte birini oluşturduğunu ortaya koydu.

Amerikalıların %5’i Bitcoin’i Tutuyor
Global Blockchain Council ve SurveyMonkey tarafından yapılan bir anket , Amerikalıların %60’ının Bitcoin’i duyduğunu ve %5’inin dijital para biriminin bulunduğunu tespit etti. Bu, yaklaşık 16 milyon Amerikalı’nın Bitcoin’e yatırım yaptığı anlamına gelir.

Bu da kripto para sektörünü finans alanında rekor kıran bir ülke olarak ABD’li kripto para yatırımcısı kişilerin kontrol ettiği anlamına gelir. ABD’li kripto para yatırımcıları olmasa bugün kripto para fiyatlarının çakılacak olduğu ve fiyatlarının rekor düzeylerde düşebilecek olduğu ortada. ABD’nin kripto para birimlerini yasaklaması durumunda dünyada kripto para sahnesine de son verilmek zorunda kalınabilir.

13 Milyon+ Coinbase Kullanıcısı
En popüler borsa olan Coinbase, sözde 15 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Şimdi, bu, Bitcoin kullanıcılarının sayısının 13 ila 32 milyon arasında olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte, Coinbase 32 ülkede mevcuttur ve kullanıcı taban numarasının, cüzdan adreslerini analiz etmekten kaç kullanıcının olduğunun net bir göstergesi olarak bilinir.

Bitcoin Kullanıcı Büyümesi
Bitcoin P2P değişiminden ticaret hacimleri, LocalBitcoins, Bitcoin çoğunluğu piyasada sürekli ve beklenmedik düzeylerde artıyor. Bitcoin genç nüfusta kabulü daha çok ve Afrikalılar, Brezilya, Venezuela ve Kolombiya gibi Ortadoğu dahil Güney Amerika’nın ekonomik olarak ekonomik sıkıntıda olan ülke milletleri tarafından çok fazla kullanılıyor.

Bir eToro analisti olan Mati Greenspan’a göre,

Güney Afrika’da, eToro üzerinden Bitcoin ticareti yapan yeni kullanıcı sayısı, 2016’nın aynı dönemine göre Ocak ayından Ocak ayına kadar %671 artarak, toplam %574’ten daha fazla arttı.

Google (NASDAQ:GOOGL) Trend verilerine göre,

Ayrıca, 3 Afrika ülkesi – Gana, Nijerya ve Güney Afrika – Bitcoin anahtar kelimesini arayan ilk 5 ülke arasında yer alıyor.

Matematik!
Sınırlı veriler ve dünyadaki toplam Bitcoin kullanıcılarının sayısını doğru bir şekilde belirleyememenin ışığında, dünya çapında yaklaşık 25 milyon kullanıcının olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, bu rakam 32 milyon Bitcoin cüzdan adresinden birinin artık kullanımda olmadığı ve birçok kullanıcının hala birkaç Bitcoin cüzdanına sahip olduğu varsayılarak elde edilmiştir.

Bitcoin adlı makale ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

‘Bitcoin fiyatında patlama olabilir’ dedi, bu 4 nedeni gösterdi ABD’nin Bitcoin Atağı Lamborghini’sini Satıp Daha Fazla Bitcoin Satın Alacak! Yatırım Uygulaması Investr, Kendi Kripto Para Endeksini Piyasaya Sürdü! Başarılı analistten korkunç tahmin: ”Bitcoin fiyatı 2.000 dolara düşebilir.	“ Antonopoulos: Quadriga CX Olayı, Borsaların Güvenilmez Olduğunun Kanıtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır