Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yön Mücadelesi Veriyor, Kripto Hedge Fonu Haziran’da %23 Geriledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yön Mücadelesi Veriyor, Kripto Hedge Fonu Haziran’da %23 Geriledi
Bitcoin Yön Mücadelesi Veriyor, Kripto Hedge Fonu Haziran’da %23 Geriledi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin, kripto paralar ayı döneminden toparlanmaya teşebbüs ettikçe, Çarşamba günü gidişat mücadelesi verdi.

Bitcoin %0,02 artışla 6.379,8 dolardan işlem gördü ancak 9 günün düşük seviyesi yakınlarında kalmayı sürdürüyor. Bitcoin son zamanlarda zemin kazanma konusunda sıkıntı yaşarken, Aralık ayındaki 20.000 dolar zirvesinden neredeyse %70 düşüş yaşadı.

Kripto paralar genel olarak ılımlı artışlar yaşarken, Salı günü 253 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 254 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %1,50 artışla 442,76 dolara yükseldi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %0,21 değer kazanarak 0,44940 dolar olurken, Litecoin %4,65 artarak 70,070 dolar oldu.

HFR Kripto Para Endeksi’ne göre, blockchain ve kripto para fonları yılın ilk yarısında neredeyse %50 değer kaybetti. Hedge fon araştırma firmasının yapay para endeksi, yalnızca Haziran ayında %23 gerilerken, blockchain endeksi %22 düşüş yaşadı.

Öte yanda Filipinler’de, üç borsaya geçici işletme lisansı verildi. Üçü de diğer ülkelerde bulunan borsaların ikisi Hong Kong, biri de Tayland’da. Firmalar Filipinler’e 1’er milyon dolar yatırım yapma taahhüdü vermişti.

Diğer gelişmelerde ise, Boston Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmaya göre, dijital para basımlarının yarıdan fazlası ilk halka arzlarının (ICOs) dört ayında başarısız oldu. Rapor ayrıca, yatırımcıların ICO’nun ilk altı ayı içinde satış yapmaları halinde durumdan faydalandığını da söyledi.

Boston Üniversitesi araştırmacısı Hugo Benedetti ve Leonard Kostovetsky, “sonuçlarımız balonların göstergesi olsa da, düzenlenmemiş arz ile kanıtlanmamış gelir öncesi platformlara yatırım yapma riskinin yüksek tazminat ile karşılanmasıyla da tutarlılık gösteriyor,” dedi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yön Mücadelesi Veriyor, Kripto Hedge Fonu Haziran’da %23 Geriledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC, ICO Yapan Başka Bir Kripto Para Firmasını Daha Gözüne Kestirdi! Binance CEO’sundan Craig Wright’a Salvo: Bitcoin Cash SV’yi Borsadan Çıkarabiliriz SEC, Bitcoin ETF Başvurularını Hangi Tarihe Kadar Erteleyebilir? Bobby Lee’nin Bitcoin tahmini: Önce 2500, sonra 333,000 dolar Hyundai Yeni Bir Blockchain Geliştiriyor Tone Vays: Kripto Kışının Bittiğinden Şüpheliyim

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır