Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Plattsburgh’daki Madencilik Moratoryumu, Şehir İçin Bir Çok Fırsatın Kaçırılmasına Neden Oluyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Plattsburgh’daki Madencilik Moratoryumu, Şehir İçin Bir Çok Fırsatın Kaçırılmasına Neden Oluyor
Plattsburgh’daki Madencilik Moratoryumu, Şehir İçin Bir Çok Fırsatın Kaçırılmasına Neden OluyorNew York‘un Plattsburgh şehrindeki madenciler, geçtiğimiz tarihlerde konulan kripto para madencilik moratoryumunun kaldırılmasını talep etmekte ve sebep ise kaçırılan bir çok fırsat.

Kripto para birimi madenciliği özellikle ABD içerisinde çok tartışmalı konulardan birisi. Bir taraftan Bitmain gibi madencilik devi Washington’a bile yayılırken, diğer taraftan hala bazı şehirler kripto para madenciliği ile ilgili moratoryum ve yaptırım uygulamaya devam etmekte.

New York içerisindeki Plattsburgh şehri de ikinci gruba dahil. Bu yılın Mart ayında konulan 18 aylık moratoryumun üstüne, yetkililer bir de ses kirliliği ve diğer faktörler açısından kripto para madencilik firmasının denetlenmesini masaya yatırmıştı. Yetkililer uygulamaya koymak istedikleri yaklaşımdan memnun gibi gözükürken, aynı durum madenciler için geçerli değil.

Madencilerin Olası Bir Çözümü Var
WAMC‘ın aktardığına göre, moratoryum öncesi madenciler Ekim ayında yaptıkları bir toplantıda, yasağın kaldırılması için çözüm önerilerini görüştüler. Zafra tesisinin yetkilisi Ryan Brienza, moratoryumun şehirdeki kripto para endüstrisine olan ilgiyi durdurduğuna ve bunun da şehir için kaçırılmış fırsatlar anlamına geldiğine değindi. Brenzia konu hakkında geçtiğimiz tarihlerde yapılan meclis toplantısında da ilginç bir çözüm dile getirmişti:

”Benim şirketim Zafra, biz Plattsburgh’a ve şehrin etrafına bizim ürettiğimiz bir icadı yerleştirmek istiyoruz. Bu, kripto para madencilik cihazlarından elde edilen ısıyı tutan ve bunu şehirdeki herhangi bir binaya aktarabilen bir kutu. Karşılığında, bu ısıtma şehir için ücretsiz olacak ve şehri istediği herhangi bir binanın ısıtma ve elektrik masrafından kurtarmış olacak. Arkamızda yatırımcılar var ve biz bunu yapmaya hazırız. Sadece ilerleyebilmek için bu moratoryumun bitmesini bekliyoruz. Bu vergi ödeyenlerin ve şehrin de faydasını olup, bu şehir de dünyada ilk defa bunu kullanan bölge olur.”

Plattsburgh’daki Madencilik Moratoryumu, Şehir İçin Bir Çok Fırsatın Kaçırılmasına Neden Oluyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Plattsburgh’daki Madencilik Moratoryumu, Şehir İçin Bir Çok Fırsatın Kaçırılmasına Neden Oluyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatını ve Kripto Para Piyasasını Alt Üst Eden Harekete Soruşturma CME’nin Bitcoin Vadelileri Piyasası 2019 Yılında Rekor Bir Başlangıç Yaptı! Güney Kore Hükümeti Blockchain Bütçesini Artırıyorı: Yeni Bütçe 35 Milyon Dolar Binance CEO’sundan Çarpıcı Bitcoin ve Altcoin Öngörüsü Kripto Paraların Menkul Kıymetlerin Yerini Alması Yakın Mı? Teknolojistler Yanıtladı “2019 Yılında Bitcoin ve Kripto Paralar İle Geleceğin Temelleri İnşa Edilecek”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır