Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Kripto Paraya Yatırım Yap, Çünkü ABD Doları Dönüşü Olmayan Bir Ölüm Spiralinde: Kim Dotcom

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Kripto Paraya Yatırım Yap, Çünkü ABD Doları Dönüşü Olmayan Bir Ölüm Spiralinde: Kim Dotcom
Bitcoin ve Kripto Paraya Yatırım Yap, Çünkü ABD Doları Dönüşü Olmayan Bir Ölüm Spiralinde: Kim Dotcom

© Reuters.  © Reuters.

ABD hükümeti tarafından sürekli göz hapsinden tutulan girişimci Kim Dotcom, şu anda Bitcoin ve kripto paraya yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu iddia etti.

Borç Sürekli Artıyor, ABD için Tehlike Çanları Çalıyor2012 yılında Megaupload’un kapanmasından bu yana ABD hükumeti tarafından yakın takibe alınan Kim Dotcom, ABD’nin federal borçları nedeniyle USD’nin geri dönüşü olmayan girdabın içine sürüklendiğini söyledi. Dotcom’a göre önümüzdeki yıllarda meydana gelecek bir krizden en az hasarla çıkmanın tek yolu, Bitcoin ve kripto paraya yatırım yapmaktan geçiyor.

Sürekli artan federal borçlar ABD bütçesinin gün geçtikçe kötüye gitmesine sebep oluyor. 90’lı yılların sonlarında söz konusu borç 5,5-5,8 trilyon ABD doları aralığında idi. Ancak 11 Eylül 2001’de ikiz kulelere yapılan saldırı sonucunda teröre karşı başlatılan küresel savaş, 2004 yılının ilk aylarındaki verilere göre ABD borçlarını 7 trilyon dolara yükseltti.

Ardından Irak’a yapılan müdahale sonrasında patlak veren savaş ABD borçlarının 2008 itibari ile 9 trilyon dolara fırlamasına sebep oldu. Bu savaş sırasında gerekli olan fonların ve paraların yerince hızlı bir şekilde Irak’ta bulunanlara aktarılamaması savaşın uzamasındaki sebeplerden birisiydi.

Irak Savaşı’nda Bitcoin veya Ripple Olsaydı…Şimdi burada biraz duralım. Eğer Irak Savaşı zamanında kripto paralar bugünkü haliyle var olsaydı, aktarılacak olan fonlar Bitcoin ve XRP gibi bu alanda söz sahibi kriptolar ile daha hızlı bir şekilde yerlerine ulaşacaktı. Kripto paranın veya uluslararası hızlı para transferi yapan şirketlerin olmayışı bütçeye negatif olarak yansıdı. Sonuçta savaş uzadı ve federal borçlar katlandı

Bir sonraki yıl yaşanan büyük ekonomik kriz (the Great Recession ), ABD ekonomisini talan etti. Bankaları ve şirketleri kurtarmak için kullanılan trilyonlarca dolar 2009 yılında toplam borcun 11 trilyon dolara yükselmesi ile sonuçlandı. Gerçi hala bundan ders alınmışa benzemiyor.

2012 yılında ABD’deki borç 15 trilyona kadar yükseldi. Görünüşe bakılırsa ivme oranında herhangi bir değişme olmayacak ve 2017 sonlarında toplam borcun 20 trilyon olacağı tahmin ediliyor.

Bitcoin ve Kripto Paraya Yatırım Yapın!Bitcoin News tarafından yayınlanan bir haberde 25 Ekim 2018 itibariyle ABD Fedaral Borçları, günlük yaklaşık 2,45 milyar dolar, yıllık da 1,25 trilyon dolarlık bir artışla 21,7 trilyon USD seviyesinde bulunmaktadır ifadesi kullanıldı. Bu durumun vahametini açıkça ortaya koymaktadır.

Kim Dotcom ise, resmi Twitter adresinden yaptığı açıklamada şu çağrıda bulundu:

“ ABD İmparatorluğu şu anda borcunu kapatabilmek için yılda trilyon dolarlık bir faiz ödemesi yapmak zorunda. Bu, ABD borçlarının trilyonlarca dolar daha artması anlamına geliyor. Tam da dönüşü olmayan bir ölüm spirali! Kendini imha ve USD çöküşü kaçınılmaz. USD ve ABD stoklarından çıkın, altın ve kripto para satın alın!”

Bitcoin ve kripto paraya yatırım yaparak bu durumdan kurtulmanın birçok yolu var. Ancak ABD doları gerçekten yolun sonuna geldi mi?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Kripto Paraya Yatırım Yap, Çünkü ABD Doları Dönüşü Olmayan Bir Ölüm Spiralinde: Kim Dotcom - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Buterin’den Sharding Floodu: Yeni Sistem Bin Kat Daha Efektif Olacak Bitcoin fiyatında yeni 2019 zirvesi Twitch, Bitcoin Ödemelerini Yeniden Aktif Hale Getirdi Kripto para araştırma şirketinden Bitcoin’deki milyon dolarlık soruya yanıt Önemli Bitcoin Hizmet Platformu Kapanacağını Açıkladı! Filipinler Tabanlı UnionBank’tan, Kripto Para ATM’si Hamlesi Geldi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır