Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı?
Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı?

© Reuters.  Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı?© Reuters. Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı?

Piyasada titrek, emin olmayan ve korkutucu bir atmosfer var. Bitcoin fiyatı, geçen 72 saatlik süre boyunca 8500 $ ‘ın altına indi. Herkes, boğa piyasası kriterlerine girebilmek için 12.000 dolarlık sınırı geçmesi beklenen Bitcoin hakkında konuşuyor. Bugün itibariyle, 12.000 $ ‘lık fiyat seviyesi, bu yıl 21 Ocak’ta Bitcoin’in 12.000 dolar olduğu son zaman göz önüne alındığında çok uzak görünüyor.

Dün öncesine kadar olan tüm grafik göstergeleri, Bitcoin’in 8500 $ seviyesinin üzerinde kalmasına ve 11K’ya kadar çıkabileceğine işaret etti. Bugünün birçok farklı kaynaktan ortaya çıkması, Bitcoin’in 7000 $ seviyesinin altına düşmesini öngörüyor. Bu da muhtemelen Şubat ayı başındaki 5900 dolar seviyesinin altına iniyor.

Tarihsel olarak, 200 günlük hareketli ortalama, piyasaların hala genç ve hassas olduğu 2015 yılında 50 günlük hareketli ortalama ile geri gelmişti. Bitcoin fiyatları ise 300 $ civarında seyrediyordu. Bu temel göstergeler henüz karşılanmadıysa da, buluşmaya çok yakınlar.

Dow Jones’tan Nasdaq’a her şey son iki günü düşük seviyelerde kapattı ve analistler, piyasanın uzun süredir devam eden kıyametinin muhtemelen şimdi gerçekleşeceğini düşünüyorlar. Birçoğu, iki gün düşüklüğünün sadece Trump’ın Çin ticaret kararından kaynaklandığını iddia ediyor.

New York’tan kıdemli bir tüccar olan Jeremiah Scanlon,

“Amerika’da işsizlik oranı tüm zamanların en düşük seviyesinde. Değersiz mallar için prim ödeyen insanlar var. 2008’den bu yana iyi bir koşu yaptık ancak bir geri çekilme olacak ve şimdi de, iki gün yorgun bir pazarın göstergesi. ”

Bitcoin evangelist ve madenci Kenneth Yanger şöyle diyor:

“Bitcoin’in bir balon olduğunu söylüyorlar ama Nasdaq’a ve diğer“ güvenilir ”hisse senetlerine bakarsanız, her şey bir balon gibi görünür. Şu anda gördüğümüz şey, eğer önümüzdeki 48 saat boyunca devam ederse teyit edilebilecek gerçek bir stok kazası ise o zaman Bitcoin’in nasıl tepki gösterdiğini görmek çok ilginç olacaktır. ”

Piyasalar, pazartesi gecesi pazartesi günlerinde, ABD ve Çin arasındaki bir ticaret savaşının gerginliğinden sonra Wall Street’teki iyileştirilmiş ruh hali nedeniyle 2015’ten beri en büyük tek günlük kazanımla inanılmaz bir iyileşme gördü.

Bitcoin [BTC]:

Basın zamanında Bitcoin, dün başından bu yana% 5 düşüş yaşayan 135 milyar dolarlık piyasa değeri olan bir jetonla 7940 $ seviyesinde işlem görüyordu. Birçoğu hisse senedi piyasalarının kripto piyasası ile olan ilişkilerini tartıştı. Toplumdaki insanlar kripto pazarının borsalardan etkilenmeyeceğine inanmasına rağmen, birçok analist bu teoriyi test etmek için gerçek bir senaryo olmamıştı.

Yakın zamanda Bitcoin Fund Managing şirketini başlatan New York’tan bir hedge fon yöneticisi olan Karen Mejia,

“Hiçbiri olmayan bağlantılara bakmayın. Kripto pazarları ve Borsalar şimdiye kadar ayrı varlıklar olmuştur. Eğer bu yılki çöküşleri görürsek, bu Bitcoin’in gerçek testi olurdu. Şimdiye kadar gördüğümüz şey, çok zayıf elleriyle çok reaktif, olgunlaşmamış bir kripto piyasasıdır, ancak bir şey kesin – Bitcoin bir hamamböceğidir, asla ölmeyecek. ”

Stok X Operasyon Uzmanı Alex Philip Lucas şöyle diyor:

“Eğer bir ilişkiye sahip olsaydık, o zaman Pazartesi günü ya boğa ya da düşüşlü olmalıydı. Kripto uzayında normal olan% 5’lik bir kayıp ile hiçbir şey yoktu. Ölüm çarpanı insanları korkutuyor; haç olup olmadığını gerçekten farketmez ve eğer 6k’nın altına düşersek, ucuza döner çünkü tekrar yükselir ”

Borsalar düştüğünde (eğer varsa), Bitcoin’in konumunu tutabileceğini sadece zaman gösterecektir. “Akıllı para” paralarını altın, gümüş ve bitcoin’e mi park edecek? Bunu yaparlarsa, analistler, kripto para piyasasının şimdiye kadar tanık olduğu en büyük boğa koşusuna yol açabileceğini söylüyor. Düzenleyiciler sakinleşiyor ve G20’den olumlu haberler olsa da, analistler, boğaların kaçmasına neden olabilecek bir tetikleyici beklediklerini söylüyorlar.

John McAfee son tweetinde şöyle diyor:

“… .. Uzun vadede, kripto gitmeyecek. Patlamayacak. Kapatılmayacak. Hükümet tarafından kontrol edilmeyecek veya kısıtlanmayacaktır. Burada. Kalmak.”

Şu anki duygu hala yükselişte ve bu ayın başındaki 11.700 $ ‘lık fiyattan ve’ günlük analiz ‘ile birden fazla blog yazarı ve YouTuber’ın dramatik düşüşüne rağmen, 6000 $’ a düşebiliyor. Topluluktaki birçok kişi bu mevcut çöküşü 20 bin dolardan mevcut seviyeye “sağlıklı” olarak adlandırıyor.

SAP’de bir danışmanlık ortağı olan Arleen Meida ve bir kripto fanatiği şöyle diyor:

“Sağlıklı piyasalar varsayımsal olarak pazar penetrasyonu anlamına gelir. Mt. Gox adamı. 2015 çağında olduğu gibi çok erken yatırım yapan kârlı balinalar yüzünden pazarın şu anda düzelmekte olup olmadığı önemli değil. Sadece gelecekteki boğaların daha sürdürülebilir olacağı anlamına gelecek. ”

Basın zamanında 50 günlük MA’da ufak bir tarafa doğru hafif bir eğriyle, sorun, piyasada 6000 dolara doğru daha fazla satış baskısı görecek mi? Yoksa satıcılar yoruldu ve piyasa 10 bin dolar olana kadar yükselişe geçti mi? Eğer yaparsak, “ölüm-arası” olmazdı, ama eğer fiyat 8 milyar dolar ya da daha düşük kafalarda dolarsa, birkaç ay sürecek bir ayı piyasasına girebiliriz.

ambrcrypto

Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı? isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

22 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi Çin Merkezli Blockchain Fonu Üç Farklı ‘Sabitkoin’ Oluşturacak Eski IMF Ekonomistinin Çarpıcı Bitcoin Yorumu, Durdurulamayan Ripple Genişlemesi, TRON’un Başarıları: Öne Çıkan: ETH, LTC, Stellar, BSV ve BAT Haberleri ConsenSys: İşten Çıkarmalar, Yansıtıldığı Kadar Büyük ve Kötü Değil Araştırma: Alman ICO Projelerindeki Yatırımcılar Yüzde 90’a Yakın Zarar Etti Maker (MKR), son faiz oranı düşüşü sonrası Ethereum(ETH) akını görüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır