Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tayvan’da Düzenlemeler Tam Gaz Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tayvan’da Düzenlemeler Tam Gaz Devam Ediyor
Tayvan’da Düzenlemeler Tam Gaz Devam EdiyorTayvan’da daha adil ve kaliteli kripto para regülasyonları yapmak için çalışmalar sürüyor. Kripto para girişimleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Tayvan hükümet yetkilisi Jason Hsu, yaptığı açıklamada kripto para girişimlerini farklı kategorilere ayırarak, daha doğru bir iş yapacaklarını belirtti.

Hsu, özellikle senet tokenleri için özel bir düzenleme gerektiğini ifade ederken; ICO’lar ile ilgili de temel bir yasa tasarısı düzeninin gelmesinin elzem olduğunu belirtti. Zaten, ülke basınında son dönemde çıkan haberlere göre, hükümet özellikle ICO’ları net bir şekilde sınıflamak ve bu konuyla ilgili sorun yaşamamak için ciddi bir çaba sarf ediyor.

Hsu, bir tokenin nasıl senet olup nasıl olmayacağına ilişkin net bir tanım yapılması gerektiğini ve oradan itibaren tüm tokenlerin kendi kendine bir sınıfa girip regüle olacağını ifade ederken, Tayvan hükümetinin konu ile iligli olarak ciddi bir çalışma yürüttüğünün de altını çizdi. Özellikle şu anda yasal boşluk zemininde bulunan bazı projelerin bir an önce regüle edilmesi gerektiğini belirten başarılı isim; bu sayede sektörün çok daha sağlıklı bir şekilde büyüyeceğini ön gördüğünü de sözlerine ekledi.

ICO’lar ile ilgili aynı zamanda yatırımcı koruma ve vergilendirme işlemlerinin de yapılması gerektiğini belirten yetkili isim, bunların yapılması ile birlikte Tayvan’daki kripto para sektörünün ciddi bir şekilde gelişimi, çok kısa sayılabilecek bir süre içerisinde gerçekleştirebileceğini de sözlerine eklemeyi ihmal etmedi.

Tayvan’da Düzenlemeler Tam Gaz Devam Ediyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tayvan’da Düzenlemeler Tam Gaz Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Afrika: Merkez Bankası Başkanı Kripto Paralara Karşı Halkı Uyardı CFTC Başkanı’ndan Ethereum açıklaması FATF: Kripto Paralar Daha Sıkı Bir Şekilde Düzenlenmeliler Uzman: SEC Bitcoin ETF’si Konusunda Hala Bilgi Topluyor! Allianz‘ın Ekonomik Danışmanı: Kripto Paralar Dünyaya Hakim Olmayacak New York Blockchain Haftası öncesi Bitcoin gözünü 6000 doların üstüne dikti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır