Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Altcoinler için Nihai Kararı Bitcoin Verecek!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Altcoinler için Nihai Kararı Bitcoin Verecek!
Altcoinler için Nihai Kararı Bitcoin Verecek!


Altcoinler için nihai karar Bitcoin tarafından verilecek gibi görünüyor? Neden mi? Bu konuda uzmanların yaptıkları bazı açıklamalar var bize cevabını verecek. Bu konuda kripto para dünyası kıyasıya bir rekabet sergiliyor. Bu mücadelenin galibi kim olacak? Bitcoin diğer coinlerin kaderini belirleyecek mi?

Altcoinler İçin Nihai Kararı Bitcoin Belirliyor!Altcoinler için nihai kararı verecek ve kaderlerini belirleyecek olan Bitcoin en iyi merkeziyetsiz yapıya ve en güçlü kripto para ağına sahip. Aynı zamanda en iyi konsensus da onda, dolayısıyla altcoinlerin Bitcoinle rekabet etmesi zor gibi görünüyor. Bu görüşler bir blockchain zirvesinde Eric Wall tarafından dile getiriliyor.

Eric Wall, isveç merkezli Cinnober Finansal Teknoloji şirketinin kripto para ve blockchain alanında sözü geçen bir lideri.

Eric Wall Twitter’da bir açıklama yapmış ve açıklamasında, Satoshi’nin merkeziyetsizliğe olan inancına gönderme yapmış:

“ 21 twit boyunca size, neredeyse dinsel bir yaklaşımla fanatik tekno-ortodoks fundamentalistler haline gelmek için, çözüm odaklı ve pragmatik bir yaklaşım sergileyen mühendisleri almanın ne gibi sonuçlara yol açtığını anlatacağız”

Wall sözlerine devamla altcoinlerin Beyaz Bülten’de (White Paper) belirttikleri şekilde, pürüzsüz arayüz kullanmak ve “sipariş büyüklüğünün verimi arttıracağı” felsefesiyle hareket etmenin çok istenilen bir yol olabileceğini söylüyor. Elbette mimari tasarım söz konusu olunca her yapı ayrıca önemli. Ancak yapı oluşturulurken çok sağlam bir temele oturtmalı ki yıllara direnebilsin. Aynı şekilde yazılım tasarımı da öyle olmalı. İnternetteki TCP/IP protokolü gibi uzun süre devam edebilmeli. Yazılımın sağlamlığı onun uzun süre var olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin hem bir protokol hem de bir mali alt yapı. Hemde sabit bir para. Amacı ise daha iyi ve daha sağlam bir parayı kullanıma sunmak.


Özellikler Taklit Edilebilir Ama Temeller Asla!Microsoftun eski yazılım mühendislerinden olan Wall sözlerinin devamında tüm altcoin projelerinin etkileyici özellikleri ve fonksiyonları olabileceğini ancak rekabetin bununla yapılmadığını söylüyor.

Wall’a göre özellikler kopyalanabilir. Ama Bitcoin’den daha sağlam bir temel oluşturmanın çok zor olduğundan bahsediyor. Wall, Vitalik Buterin’in bu konudaki sözlerinden de aktarma yapıyor. Buterin şöyle söylemiş: “ Esneklik için bir kripto sistemi yapılandırmak ve ölçeklendirmek alt hiyerarşik şekilde gerçekleşir. Sistemin gücünün kökten çıktığı alt zincirler ve alt kanallar yoluyla olur”

Wall, Bitcoin blokchaininin Lightning Network’ün ( daha hızlı işlem gerçekleştirmeyi sağlayan ikinci tabaka bir ödeme çözümü) “zincir dışı anlaşmazlıklar “için nihai karar verici” olduğunu ekliyor sözlerine. Benzer şekilde de Ethereum ana blockchaini, ağındaki alt zincirlerde bilgi işlem düzeltmeleri için “ Yüce Divan” gibi bir işlev görüyor.

“ Bitcoin ise Ethereum için Yüce Divan gibi görev yapar. Böyle olduğu zaman da ethere daha fazla ihtiyaç olmayacaktır. Ether ve tüm coinler, hepsi birer tam sayıdır ve sistem açısından bakarsanız hepsinin yeri doldurulabilir. “

Bitcoin Temel Konsensus Motoru olacakWall’a göre ethereum kullanıcıları (ETH)’yi tüm alt zincirlerde kullanmayı teşvik ederken, Bitcoin taraftarları BTC’yi tüm yan zincirlerde kullanmaya cesaret ediyorlar. Bu şekilde sistemin akışını sağlayan ise kök zincir.

Ayrıca altcoinler, bitcoin için hedefi açık bırakıyorlar ve böylelikle bitcoin, Drivechain projeleri gibi temel konsensus motoru haline geliyor. Bu şekilde de BTC diğer yazılım uygulamalarına gidiyor ve geliyor. Yani BTC ethereum klonlarına, BCh klonlarına, Monero klonlarına gönderilebilir. Gerçekten BTC ağı ile rekabet etmek için kripto para platformları Bitcoin’den daha merkeziyetsiz bir sistem geliştirmek zorundalar ve daha üstün bir konsensus protokolüne sahip olmak durumundalar..

Bitcoin Asla Merkeziyetsiz Olmaktan Vazgeçmeyecek!Wall bu arada, çok küçük miktarda blok yapımcısını (21 ya da 27) seçip atamasını yapan EOS ve Tron’un yönetim stratejilerine de taş atmayı ihmal etmiyor.

“ Bitcoin, küçük bir mühür basacak olan yönetim kurulunu seçip, açık blok yapımcısını işe dahil ederek kendi merkeziyetsiz yapısını asla bırakmayacak. Bitcoin öncelikle tek bir şey yapacak ve onu da çok iyi yapacak: her şartta ne olursa olsun, her şeye karşı bıkıp usanmadan merkeziyetsiz bir konsensus yakalayacak. Ve sadece bunu yaparak da başka her şeye güç verecek bir şekilde temelini sağlamlaştırmış olacak.”

Bitcoin hakkında güncel bilgilere ulaşmak için tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Altcoinler için Nihai Kararı Bitcoin Verecek! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ledger’den Bitcoin’de ‘nükleer kış’ beklentisi Tim Draper: Bitcoin, Daha İyi Bir Kripto Para Birimidir – Dünyanın Bitcoin’i Kabullenmesi An Meselesi Milyonlarca Dolarlık Ripple (XRP) Balinalara Gitti! Bu Seferki Hack Saldırısı Bir Kripto Para Borsasına Değil, Bankaya! Uzman görüşü: Bitcoin eğer 6400 doları kırabilirse bir anda 8000 dolara çıkabilir İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi Blockchain Teknolojisine Geçiş Yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır