Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Geniş Çaplı Kayıplar Yaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Geniş Çaplı Kayıplar Yaşıyor
Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Geniş Çaplı Kayıplar Yaşıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Dijital döviz Bitcoin’in fiyatı ve diğer majör kripto para fiyatları Pazar günü düşük seyrediyor, güncel gelişmeler yatırımcı hissiyatı üzerinde negatif etkiler yaratmaya devam ediyor.

Bitcoin Bitfinex borsasında gün içinde yaklaşık %7 düşerek 8.568$’dan işlem görüyordu ve Cuma gününün 5 haftalık en düşük değeri 8.351$’dan uzakta görünmüyor.

Fiyatlar Çarşamba günü Hong Kong bazlı Binance kripto para borsasının yürütme emirleriyle ilgili problemler yaşadığını gösteren haberleri takip ederek baskı altına girmişti.

Perşembe günü bir duyuruda, Binance “büyük bir internet dolandırıcılığı ve hırsızlık girişimi” olarak adlandırılan şeyi yaşadıktan sonra geri alımlarını durdurduğunu ve herhangi bir sermayenin çalınmadığını söyledi.

Bundan ayrı olarak Çarşamba günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yatırımcıları kripto para borsalarını kullanma riskleri konusunda uyardı.

SEC “emtia sayılan dijital varlıkların” ticaretini sağlayan borsaların ajansa kayıt olmaları gerektiğini belirtti.

Ajans “Yatırımcılar SEC kayıtlı ulusal menkul kıymetler borsası standartlarına uyan ticaret protokollerine uymaktan geri kalmamalı” dedi.

Bu gelişmeler Japon borsa Coincheck’ten Ocak ayında 530 milyon$ değerindeki dijital paraların çalınmasının ardından oluşan kripto para borsalarını kullanma risklerine dair endişeleri artırdı.

Saldırı haberlerini takiben düzenleyici baskılarının ışığında Japon finansal düzenleyiciler Perşembe günü birçok kripto para borsalarını cezalandırdı ve iki borsanın bir aylık süre için işlemlerini durdurdu.

Diğer majör kripto paralar da düşük seyretti, Dünya’nın en büyük ikinci kripto parası Ethereum yaklaşık %5 kaybederek 682$’dan işlem gördü.

En büyük üçüncü kripto para Ripple ise %5,6 değer kaybetti ve 0,76$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Geniş Çaplı Kayıplar Yaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte bu haftaki dev Bitcoin ve kripto para balina hareketleri Analist, Bitcoin’de 30,000’den önce can sıkıcı bir düşüş öngörüyor Müşterileri Tarafından 33 Milyon Dolar Değerinde Dolandırılan Kripto Para Borsası Kapandı Ripple (XRP) Fiyatı Kritik Seviyenin Eşiğinde Veil, Yaklaşan 2020 Seçimleri İçin Augur’da Fork Gerçekleştirdi! Coinbase Earn, 100 Farklı Ülkede Ödül Sunuyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır