Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Boksör Mayweather’a Scam ICO Reklamı Yaptığı İçin Dava Açıldı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Boksör Mayweather’a Scam ICO Reklamı Yaptığı İçin Dava Açıldı!
Ünlü Boksör Mayweather’a Scam ICO Reklamı Yaptığı İçin Dava Açıldı!Dünyaca ünlü boksör Floyd Mayweather ve başarılı prodüksiyoncu DJ Khaled, Centra Tech isimli kripto para şirketinin yaptığı ICO’nun reklamlarını yaptıkları için dava edildi. 2017 yılının Eylül ayında ilk olarak konuyla ilgili tweet atan ikilinin, bu konudan ötürü başının derde girebileceği kaydedildi.

DJ Khaled’in proje için kullandığı nihai kazanan ve ‘game changer’ ifadelerinin birçok kişiyi etkilediği ve bu isme güvenen insanların koine yatırım yaptığı iddia edildi. Centra Tech, yaptığı ICO sonucunda 32 milyon dolarlık bir meblağ toplamıştı.

Bu yılın başında ise Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsalar Birliği (SEC) yaptığı açıklama ile Centra Tech kurucularına dolandırıcılık ve sahtekarlık suçundan dava açtığını açıklamıştı. Tamamen bir yalan üzerine konumlandığı ifade edilen şirketin, CTR tokenlerinin kullanılacağı kredi kartlarını insanlara sattığı ancak projenin amacını hiçbir zaman gerçekleştirmediği de ortaya çıktı.

Şirketin üç kurucusu olan Robert Farkas, Raymond Trapani ve Sohrab Sharma’nın her birinin 5 yıla kadar hapsi istendi. Özellikle de ICO sürecinde Visa (NYSE:V) ve Mastercard (NYSE:MA) gibi dev kurumların adını kullanarak onlarla partnerlik anlaşmaları imzaladıklarını duyuran şirketin bu iddialarının asılsız olduğu ortaya çıkmış ve proje büyük bir başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Bundan ötürü de sayıları binleri aşan yatırımcı mağdur olmuş ve ciddi kayıplar yaşamıştı.

Şimdi bu ikiliye açılan davanın sonucunun ne olacağı merakla bekleniyor. Bakalım Mayweather ve DJ Khaled, herhangi bir ceza alacaklar mı?

Ünlü Boksör Mayweather’a Scam ICO Reklamı Yaptığı İçin Dava Açıldı! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Boksör Mayweather’a Scam ICO Reklamı Yaptığı İçin Dava Açıldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ConsenSys’e göre Blockchain ve kripto hakkındaki 6 büyük yanılgı Çin Nakit Parayı Ortadan Kaldırıp, Halkı Kripto Para Birimleri İle Kontrol Etmek Mi İstiyor? Bol Skandallı Yılından Sonra Facebook’u Bırakan Ünlüler Binance‘ın CEO’su Changpeng Zhao: Büyümek İçin Projeye Ve Girişimciye İhtiyaç Var! Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi ve IBM Bir Arada: Blockchain Denemesi Yapılıyor Analist: Bitcoin İle İlgili Belirsizlik Artık Yok – 1.000 Dolara Düşüş İmkansız

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır