Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Estonya’nın Eski Başbakanı Kripto Para Projesine Danışmanlık Yapıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Estonya’nın Eski Başbakanı Kripto Para Projesine Danışmanlık Yapıyor
Estonya’nın Eski Başbakanı Kripto Para Projesine Danışmanlık Yapıyor

2/2


2/2

Estonya‘nın eski başbakanlarından olan Taavi Roivas, insanları daha fazla egzersiz yapmak için teşvik etmeye çalışan bir Blockchain startupına danışmanlık yapmaya başladı.

2014-2016 yılları arasında Estonya hükümetinin başındaki isim olan ve şu anda ülkenin parlamentosunda görev yapan Taavi Roivas, kripto para startuplarından Lympo’nun kadrosuna katıldı. Roivas, projenin denetim kurulunda başkan olarak rol alıyor. Lympo adlı proje insanları egzersiz yapmaya teşvik etmeyi hedefliyor ve bu hedefi doğrultusunda LYM adlı bir token kullanıyor.

Bir kripto para projesinin ekibine katıldığına dair çıkan iddiaları Twitter üzerinden doğrulayan eski başbakan, “Baltık bölgesinin en çok gelecek vaat eden startuplarından birinin büyümesine katkıda bulunacağı” için son derece heyecanlı olduğunu söyledi.

Lympo adlı proje insanların sağlık ve tıbbi bilgilerini takip ediyor ve insanların çeşitli fiziksel faaliyetler sonrasında ödüllendirmek için kendi tokenını dağıtıyor. Bu fiziksel faaliyetler Lympo’nun kendisi tarafından veya Lympo ile birlikte çalışan şirketler tarafından duyuruluyor.

Estonya’daki Reform Partisi’nin eski lideri olan ve ülkeyi iki yıl gibi bir süre boyunca yöneten Roivas, bundan daha önce de bir Blockchain projesinin ekibinde yer almaya başlamıştı. Roivas bu yılın Mart ayında Vilnius Blockchain Merkezi’nin yönetim kuruluna katılmıştı. Bu organizasyonun amacı Litvanya ve Estonya’daki Blockchain yatırımcıları arasında bir bağlantı kurmak.

Estonya’nın kripto para sektörüne bir hayli ılımlı yaklaştığını söyleyebiliriz. Bundan birkaç ay önce Estonya’nın kendi kripto parasını oluşturmayı düşündüğüne dair ciddi söylentiler vardı ancak zaman içerisinde bu söylentilerin pek de doğru olmadıkları anlaşıldı. Ülkenin hala ‘estcoin’ adı altında bir dijital para oluşturma düşüncesi var ancak bu sistemin tam anlamıyla bir ‘para birimi’ gibi işlemeyeceğini söyleyebiliriz.


İlgili haber:
Avrupa Merkez Bankası Estonya’nın Ulusal Kripto Para Hayallerini Yıktı

The post Estonya’nın Eski Başbakanı Kripto Para Projesine Danışmanlık Yapıyor appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Estonya’nın Eski Başbakanı Kripto Para Projesine Danışmanlık Yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Düzenlemeleri İhlal Eden ICO’larla SEC’in Anlaşmaya Vardığı Açıklandı Bitcoin Milyarderi Winklevoss Kardeşler Altcoin Tercihlerini Yaptı Samsung ve Hollanda’nın Dev Bankası Blockchain Kullanmak İçin Anlaştı Hindistan Kripto Para Sektöründen Faydalanabilir Analist Willy Woo Bitcoin için öngördüğü dip dönemini açıkladı Singapur, Ülkedeki Kripto Para Şirketleriyle Bankaları Bir Araya Getirmek İstiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır