Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Altcoinlerin Ayılara Karşı Mücadelesi Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Altcoinlerin Ayılara Karşı Mücadelesi Devam Ediyor
Bitcoin ve Altcoinlerin Ayılara Karşı Mücadelesi Devam Ediyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ve altcoinlerin ayılara karşı mücadelesi devam ediyor ve Bitcoin’in 6,325 doları görmesiyle grafiklerde yeşil mumlar geri döndü. Bitcoin (BTC) dışında Digitex Futures, Steem ve Tron kripto para piyasalarında kazanan coinlerin başında geldi.

Küresel borsanın kırılmasını takiben kripto para piyasası da düşüşe geçti. Şu an ikisi de toparlanma sürecinde olsa da bu durum kripto para piyasasının güvenli liman olup olmadığı sorusunu da tekrar akıllara getirdi.

Bitcoin ve altcoinlerin ayılara karşı mücadelesi; yeşil mumlar geri döndüBitcoin 6,205 dolara kadar düştü fakat 6000 dolar seviyesini korudu. Sonrasında %0.14 oranla 6,330 dolara kadar yükseldi. Lider kripto para biriminin günlük işlem hacmi 3 milyar dolara kadar düşerken toplam piyasa hacmi 108 milyar doların üstünde.

Bitcoin ve altcoinlerin ayılara karşı mücadelesiBitcoin (BTC)’yi takip eden altcoinler de geri dönüş yaşıyorlar. Tron (TRX) piyasa hacmine göre ilk 10’da olan kripto paralar içinde %7.38 oranında yükselerek en çok yükseliş gösteren altcoin oldu. Digitex Futures (DGTX) %59.30 oranında yükselerek en çok kazanan olurken, %8.54 oranda yükselen Steem de güzel bir geri dönüş yaptı.

Ayrıca bakınız: Bitcion ayı piyasasında para kazanmak mümkün mü?

Küresel borsanın çılgınca düşüşü kripto para piyasasına da yansıdıİki gün önce küresel borsa şiddetli bir düşüş yaşadı. Dün de S&P, Nasdaq, Asya piyasaları ve para birimleri için de çalkantılı bir gün oldu.

Durum böyle olunca kripto meraklıları paranın ana piyasadan güvenli liman olarak kripto para piyasasına akacağını düşündüler. Kripto para yatırımcısı ve analisti Alex Kruger konuyla ilgili düşüncelerini şöyle paylaştı:

Borsaların ve tahvillerin düşüşe geçtiği bir günde dünyanın ilgisi BTC’ye dönebilir ve boğa hareketi görebiliriz. Bekliyorum…

Ancak umulduğu gibi olmadı ve kripto paralar da küresel borsa ile birlikte düşüşe geçti.

Bundan birkaç ay önce Bitwise Varlık Yönetimi şirketinde araştırma ve geliştirme yönetici yardımcısı Matt Hougan Bloomberg’e verdiği demeçte şöyle demişti:

Bağıntı olmaması ters bağıntı anlamına gelmez. Yani küresel piyasa aşağı yönlü gittiğinde kripto para piyasası yükselecek diyemeyiz. Uzun vadede kripto paraların temelleri ile hisse senetleri ve diğer varlıkların temellerinin çok farklı olduğunu görüyoruz ve düşük bağıntının devam edeceğini bekliyoruz.

Kripto para piyasasının tandem gibi küresel borsalarla birlikte düşmesi Bitcoin ve altcoinlerin güvenli liman olduğunu düşünenleri hayal kırıklığına uğratmış olabilir.

Ancak Bitcoin ve altcoinlerin ayılara karşı mücadelesi devam ediyor ve kripto meraklıları boğa piyasasının ne zaman geleceğine dair izleri dikkatle takip ediyorlar.

Bitcoin ile ilgili en güncel haberlere buradan ulaşın.

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Altcoinlerin Ayılara Karşı Mücadelesi Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Charlie Lee: Sahte Gruplardan Uzak Durun! Ethereum Classic, Atlantis hard forku başarıyla tamamladı Shell Yine Bir Blockchain Yatırımı Yaptı Zig-Zag: Bitcoin düştüğünde artan, yükseldiğinde düşen kripto paralar Dondurulmuş Ethereum Tespiti Madencilik Devi Bitmain, 90.000 Adet S9 Antminer Cihazını Bitcoin Cash Hard Fork’u Öncesine Yetiştirme Telaşında

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır