Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Ukrayna ve Ether Wallet Kullanıcılarının ‘Hacklenmesiyle’ Düşüşe Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Ukrayna ve Ether Wallet Kullanıcılarının ‘Hacklenmesiyle’ Düşüşe Geçti
Bitcoin Ukrayna ve Ether Wallet Kullanıcılarının ‘Hacklenmesiyle’ Düşüşe Geçti

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal dövizler Çarşamba günü düşüşteydi, bilgisayar korsanları dijital paralar için Ukrayna’yı hedef aldı.

Bitcoin en son saat 15.44’te, Bitfinex borsasında %1,44 düşerek 9.168,60$’a indi.

Diğer sanal dövizler de düşüşteydi, Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum %9,14 düşerek 630,59$ oldu. En büyük üçüncü para birimi Ripple ise %10,51 azalarak 0,82542$ olurken, Litecoin %7,37 artarak 149,56$’ya çıktı.

Bir grup virus programı yazılımına sahip bilgisayar korsanı Çarşamba günü Ukrayna enerji bakanlığının web sayfasını hedef alıp, Salı günü MyEtherWallet kullanıcılarından 150.000$ çalınmasının yanında hükümetten de 0,1 bitcoin veya yaklaşık 913$ talep etti. Bu iki saldırı kripto bağlantılı internet sitelere yapılan saldırıların yalnızca sonuncusuydu.

Crypto Aware’e göre, bu yıl şimdiye kadar 670 milyon$ değerinde dijital döviz çalındı.

Bu sırada, kripto para yatırımlarında bir girişim sermayesi fonu olan, Andreessen Horowitz dijital paraların alım-satımlarını gerçekleştirmek için bir sermaye yaratıyor. Firma halihazırda Coinbase girip blok zincir şirketlerine yatırım yapmış ve ilk para tekliflerini ifa etmişti, yine de varlıklara yönelik kamusal ticaret henüz başlamadı.

Şirket resmi duyurusunu henüz yapmamış olsa da, “kripto varlıklara yönelik yürütülen sermayeye” katılmaları için finans müdürlüğü ve yasal konsül için iş reklamları yayınlıyor.

Diğer haberlerdeyse, tarihteki ilk Bitcoin borsası olan Bitstamp satılığa çıkarıldı. Business Insider’in haberine göre Güney Kore oyun firması Nexon firmaya 350 milyon$ değerindeki teklifinin son aşamasına geldi. Bununla birlikte şirket antlaşmaya varıldığını resmi yollardan doğrulamıştı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Ukrayna ve Ether Wallet Kullanıcılarının ‘Hacklenmesiyle’ Düşüşe Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Hırsızlarının Kullandığı Bu Yazılımı Tespit Etmek Çok Zor Bitcoin (BTC) Yüksek Volatilitenin Eşiğinde! Charlie Shrem: Mt. Gox, Bitcoin Ekosisteminin En Büyük ve Merkezi Şirketiydi Bitstamp İsviçre bankası ile önemli bir ortaklık duyurdu Bitcoin Ödeme Sağlayıcısı Bitpay, 2018 Yılında 1 Milyar Dolarlık Kripto Para İşlemi Gerçekleştirdi! Avukatlar Kullanıcılara Olan Borçları Ödemek İçin QuadrigaCX Borsasını Satışa Çıkartabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır