Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin SV’nin Yaratıcısı Wright: Bankalar Düşmanımız Değil

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin SV’nin Yaratıcısı Wright: Bankalar Düşmanımız Değil
Bitcoin SV’nin Yaratıcısı Wright: Bankalar Düşmanımız Değil

© Reuters.  © Reuters.

Kendini Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto olarak ilan eden ve nChain’de baş mühendis olan Craig Wright, HiveEx ile yapılan bir röportajda, bankaların herkesin düşündüğü gibi bir düşman olmadığını söylüyor.

Bankalar Düşündüğünüz Gibi Düşman Değiller
DailyHodl’a göre, Craig Wright bankaların bir role sahip olduğunu söylüyor: “Bankalar herkesin düşündüğü gibi düşman değiller.”

“Sorun, bankaların dürüst ya da yozlaşmış olduğu ya da paranın değerini alçaltıp alçaltmadığı- bu tür bir şey. Dünyanın en büyük bankalarından bazılarını terörün finansmanında veya kara para aklamada ya da bunlardan herhangi birinde gördük. Bir bileği tutup diğeriyle tokat atıyorlar. Hepsi bu.”

Wright, yeteri kadar şeffaflığın olduğu bir dünya hayal ettiğini, böylece tüm yasadışı fonların durdurulabileceğini söylüyor.

“Yasadışı seks ticaretiyle uğraşan insanların artık herhangi bir faaliyetlerini finanse etme imkanı söz konusu değil. Bankacılıktan olmasını istediğimiz şey, aslında paranın gerçekten dürüstçe dağıtıldığı bir yer olması, insanların ev kredisi alabileceği, bir işe başlayabileceği vb. şeyleri yapabilecekleri bir yer haline gelmesi şeklinde de ekleme yapıyor.”

Craig Wright şu an Metanet’i kuruyor. Bu fikir, 90’lara kadar uzanıyor ve bu proje Bitcoin blok zinciriyle internete güç vermek ve entegreyi sağlamak için tasarlanmış bir proje. Metanet, Bitcoin SV üzerinde kurulacak ve kesilmeyen, merkezi hub’lara sahip olmayan ve mevcut internet altyapısının değerlerini ortadan kaldıran bir ağ olacak şekilde inşa edilecek.

Wright, tam olarak yapılacak şeyle ilgili olarak ‘Temel olarak insanların kendi hayatlarını kontrol altına almalarını sağlayan çok daha güvenli bir şey yapmak’ olduğunu belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

The post Bitcoin SV’nin Yaratıcısı Wright: Bankalar Düşmanımız Değil appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin SV’nin Yaratıcısı Wright: Bankalar Düşmanımız Değil - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İlk Bitcoin Mainnet Lightning Network Lansmanı Yapıldı BtcTurk’ten vefat eden Bitcoin sahipleriyle kaybedilen Bitcoin sorununa çözüm G20 zirvesinde önemli karar: Kripto paralar için yasal düzenleme yapacağız Zirvede Bitcoin alan milyarderin pişmanlığı: Kocam beni affetmedi Bitcoin’de 2 yıl sonra bir ilk yaşanıyor! Şimdi bizi ne bekliyor? Durgunluk Korkusu: Bitcoin 3.300 Doları Mı Görecek?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır