Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Sakin; Japonya Kripto Sanayiye Öz-düzenleme Statüsü Veriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Sakin; Japonya Kripto Sanayiye Öz-düzenleme Statüsü Veriyor
Bitcoin Sakin; Japonya Kripto Sanayiye Öz-düzenleme Statüsü Veriyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Çarşamba günü sakin kaldı. Japonya’nın Mali Hizmetler Ajansı (FSA), kripto para sanayileri birliğine, borsaları öz düzenleme statüsü verdi.

Bitcoin %0,47 artışla 6.572,70 dolara yükseldi.

Kripto paralar genel olarak sakin iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi bu haberi yazarken, 210 milyar dolar seviyesinde. Ethereum %1,14 artışla 206,86 dolara yükseldi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %4,36 değer kazanarak 0,47027 dolar olurken, Litecoin %1,43 artarak 53,676 dolar oldu.

FSA, Japonya Yapay Döviz Borsası Birliği’nin kripto borsaları denetlemesine ve izlemesine imkan tanıyarak, dijital döviz sanayisine kendi kendini düzenleme statüsü verdi.

Bu hamle ile sanayi birliği para aklamayı engellemek, müşterileri korumak ve kurumsal rehberlik sunmak için kuralları koyma yetisine sahip oluyor.

Geçen yıl Japonya, borsanın FSA’ya kaydını gerektirerek, kripto borsaları düzenleyen ilk ülke oldu.

FSA ayrıca Çarşamba günü, kripto borsasında işlem yapmak için başvuranlara bir dizi kural yayınladı. Ajans, 160 kuruluşun ilgilendiğini ifade etti.

Japonya’da, geçen yıl Aralık ayından beri yeni onay vermeyen Japonya’da şu anda 16 onaylı kripto borsası var.

Diğer yandan, CBOE ve CME’nin sürdüğü bitcoin vadeli işlemlerinden yaklaşık bir yıl sonra, bu yıl 12 Aralık’ta Intercontinental Exchange bitcoin vadeli işlemlerini piyasaya sürüyor.

Bakkt Bitcoin Daily Futures sözleşmesi, “Bakkt Digital Asset Warehouse’da tutulan bir bitcoin teslimatını gerektirdiğini ve ABD doları cinsinden işlem yapacağını” belirtti.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Sakin; Japonya Kripto Sanayiye Öz-düzenleme Statüsü Veriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dash, App Store’da Kabul Edildi Coinbase’den ani Zcash kararı: İngiltere’de kaldırılıyor Bitcoin Yükseliyor, Coinbase Menkul Değer Listesi İçin SEC Onayı Alıyor Ünlü Analist: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Çok Yüksek Seviyeleri Test Edebilir Bitcoin madenciliği için en iyi yer neresi? Bitcoin ile Porno Şantajı: 322 Bin Dolar Kazandılar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır