Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Ripple, XRP, Ethereum, TRON, IOTA, NEM, VeChain; Kripto Dünyasından Son Gelişmeler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Ripple, XRP, Ethereum, TRON, IOTA, NEM, VeChain; Kripto Dünyasından Son Gelişmeler
Bitcoin, Ripple, XRP, Ethereum, TRON, IOTA, NEM, VeChain; Kripto Dünyasından Son Gelişmeler

© Reuters.  Bitcoin, Ripple, XRP, Ethereum, TRON, IOTA, NEM, VeChain; Kripto Dünyasından Son Gelişmeler© Reuters. Bitcoin, Ripple, XRP, Ethereum, TRON, IOTA, NEM, VeChain; Kripto Dünyasından Son Gelişmeler

Kripto dünyasında yer alan son haberlere bakalım… Bitcoin, Ripple, XRP, Ethereum, TRON, IOTA, VeChian ve NEM’den haberler var.

Bitcoin

Önde gelen kripto para borsası Binance CEO’su, Amazon (NASDAQ:AMZN) CEO’su Jeff Bezos’un Bitcoin ve diğer kripto paralardan yararlanmak için beklediğini söyledi.

Changpeng Zhao, Twitter’daki kripto topluluğuna bir sonraki boğa koşusuna neyin itici güç olacağını sordu. CZ, net değeri 92 milyar dolar olan milyarder Jeff Bezos’un pazardaki Bitcoin’lerden satın alarak, Amazon’da kripto satarak veya bir ödeme seçeneği olarak kabul ederek sektörü dönüştürmek için tekil bir fırsata sahip olduğunu söyledi.

Amazon geçen yılın sonlarında üç kripto para ile ilgili alan adı satın almıştı: amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com ve amazoncryptocurrencies.com. Online perakende devi, şu anda doğrudan doğruya amazon.com adresine yönlendiren amazonbitcoin.com’a da sahip. Amazon Web Servisleri de blockchain çözümlerine büyük yatırımlar yapıyor.

Ripple ve XRP

Ripple yeni bir çözüm mimarı arıyor. Yeni kiralama, RippleNet’in “Ripple’ın çözümlerini, Ripple’in Hindistan ve Orta Doğu’daki müşteri tabanına yönelik bankacılık ve ödeme sistemleri ile kurulumunu ve entegrasyonunu tasarlayarak ve bütünleştirerek rehberlik etmesine” yardımcı olacak.

San Francisco başlangıçta olmak üzere Ripple için şu anda toplam 35 açık iş ilanı var.

Bu arada, William Shatner bir kez daha kripto hakkında tweet attı ve şirketin Ripple ve kripto parası XRP arasında farklar olduğuna işaret etti.

Ripple, sınır ötesi ödemeler için bir takım çözümler üreten bir yazılım şirketidir. XRP, ödeme ürünü xRapid tarafından kullanılan dijital varlıktır. Şirketin toplam XRP tedarikinin yaklaşık %60’ı var.

Ethereum

Kripto donanım cüzdanı Trezor, en son beta ürün yazılım güncellemesinde Ethereum, Ethereum Classic ve ERC20 tokenlerine yerel destek ekledi.

“Bu kripto para birimleri Trezor tarafından uzun bir süredir desteklense de, bunlar sadece MyEtherWallet, MyCrypto ve MetaMask gibi üçüncü taraf entegrasyonları ile elde edildi. Bu servislerin hayranları endişelenmesin, entegrasyonlar hala işe yarıyor ve bunu değiştirmek için bir planımız yok.”

Beta sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Tron

BitGuild, yeni bir blog yazısında, blockchain tabanlı avatar oyunu Bitizens’i Ethereum’dan Tron’a çevirdiğini söyledi.

“BitGuild’in Ethereum ağı olmadan var olmayacağını söylemek güvenlidir. Bu projeye ilk başladığımızda, Ethereum’un akıllı sözleşmelerdeki ve merkezi olmayan uygulamalardaki yenilikler, bugünkü hale gelmemizi sağladı.”

Ancak kripto endüstrisi hızla gelişmekte olup, belirli sorunları çözmek ve büyüyen kripto topluluğunun ihtiyaçlarını karşılamak için daha iyi olan yeni teknolojiler ve platformlar tarafından yönetilmekte. DApp’lere ilgi arttıkça, Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunları da gündeme geldi: tıkanıklık sorunları, uzun bekleme süreleri, yüksek gas ücretleri ve zayıf istikrar. Bu, kullanıcıların ETH tabanlı oyunlara ve diğer dApp’lere olan ilgilerini kaybetmesine neden oldu.

Aynı zamanda, bu sorunların çoğunu çözmeyi amaçlayan yeni bir platform ortaya çıktı. TRON hızlı işlem süreleri ve son derece düşük işlem ücretleri sunar – hatta TRX’i donarak bant genişliği ile ödeme yapılabilir. TRON Virtual Machine, yeni dApp’leri geliştirmek ve ölçeklendirmek için hiç olmadığı kadar kolaylaştırdı. Tüm bunlar, TRON-destekli uygulamaları yaratmak ve kullanmak için heyecanlanan TRAP tutucularından oluşan büyük bir toplulukla sonuçlandı. ”

NEM

NEM, Çin’in en büyük sanat eseri GUBI ile ortaklık kurduğunu söyledi.

Şirket, kimlik sistemini, kullanıcı ve uzman kredi sistemini ve çevrimiçi incelemelerini geliştirmek için NEM blockchain’i kullanacak.

IOTA

IOTA ekibi, aylık Qubic durum güncellemesini yayınladı.

Qubic, IOTA’nın yeteneklerini büyük ölçüde geliştirerek küresel ölçekte dağıtık bilgi işlem ve akıllı sözleşmeler sağlayarak geliştirdiği bir protokoldür.

VeChain

VeChain, Şangay’daki son Innersect kongresinde blockchain tabanlı ürün doğrulama sistemini gösterdi.

Twitter’daki bir video, renkli bir garb parçasını anında doğrulamak için kullanılan teknolojiyi gösteriyor.

Bitcoin, Ripple, XRP, Ethereum, TRON, IOTA, NEM, VeChain; Kripto Dünyasından Son Gelişmeler isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Ripple, XRP, Ethereum, TRON, IOTA, NEM, VeChain; Kripto Dünyasından Son Gelişmeler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Paralar, Facebook’un Hevesi Söndükçe 1 Yılın Yükseğine Yakın Analistler Ripple’ı dikkate almıyor: XRP için inanılmaz fiyat tahmini Bitcoin’i 100 Kat Arttıracak Fiyat Tahmini, Çarpıcı Ethereum, Stellar ve Bitcoin Yorumu, Ripple’a Yönelik Gelişmeler: Öne Çıkan: Cardano, IOTA ve Nano Haberleri İtalya’da Bitcoin devrimi: Visa ve American Express’ten daha çok tercih ediliyor Veteran İsim, Bitcoin’deki Teknik Olaylar ile İlgili Konuştu Latin Amerikalı e-Ticaret Sitesi Kripto Para Reklamlarını Yasakladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır