Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Private, Yaşanan Son Olay Sonrası Hard Fork’a Gidebilir!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Private, Yaşanan Son Olay Sonrası Hard Fork’a Gidebilir!
Bitcoin Private, Yaşanan Son Olay Sonrası Hard Fork’a Gidebilir!

2/2


2/2


23 Aralık tarihinde ilk başta Coin Metrics tarafından yayınlanan ve 24 Aralık tarihinde de Bitcoin Private geliştiricileri tarafından doğrulanan gelişmeye göre, Bitcoin ve Zclassic fork’u olan Bitcoin Private kripto para biriminin ilk fork zamanında, bazı kötü amaçlı kişiler 2 milyon adete yakın ‘gizli’ BTCP koin’i üretmeyi başarmış ve söz konusu miktar bugüne kadar gizli kalmış.


İlgili haber:
Bitcoin Private, Ağda Gizlice Kripto Para Basılmasının Şokunu Yaşıyor

O anki değere göre 3.9 milyon dolarlık bir vurgun olarak kabul edilen olay, bir çok kişinin isyan etmesine ve Bitcoin Private geliştiricilerinin eleştirilmesine neden oldu. BTCP’nin çekirdek geliştirici ekibi ise bu olayın etkilerini ortadan kaldırmak için topluluğa iki adet hard fork çözümü sundu.

Ekibin ifade ettiğine göre ilk seçenek Bitcoin Private ağını, bütün korumalı koin’leri ortadan kaldıracak şekilde hard fork’a götürmek ve bu sayede sirkülasyondaki 1.7 – 1.8 milyon adet koin’in ortadan kaldırılması. Daha sert bir hamle olarak görülen ikinci seçenek ise, Bitcoin Private ağını, hareket ettirilmemiş bütün koinleri Bitcoin Private ağından silecek şekilde hard fork’a götürmek ki bunun BTCP sirkülasyonundaki 12 milyon koin’i ortadan kaldıracağı ancak yasa dışı yolla üretilenlere zarar vermeyeceği tahmin edilmekte.

Geliştiricilerin yaptığı açıklamaya göre ekip şimdiden ilk seçenek olan korumalı koin’lerin ortadan kaldırılacağı yöntem hakkında kodlama çalışmalarına başlamış bile. Ancak ekip, bu duyuru ile kötü amaçlı kişinin bu şekilde elde ettiği kripto para birimlerini korumalı havuzdan çıkartabileceğini de ifade etmekte ve bu ihtimale karşı ağda 1.7 milyon koin’e yapılacak işlem öncesi durumun görüntüsünün çekilebileceği (snapshot) ve bu şekilde olayın önlenebileceğini belirtilmekte.

Bitcoin Private, Yaşanan Son Olay Sonrası Hard Fork’a Gidebilir! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Private, Yaşanan Son Olay Sonrası Hard Fork’a Gidebilir! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği 2019’da Nasıl Görünecek? Bitcoin İyileşme Sonrası 16.000 Dolar Ölçeğindeki Pozisyonunu Sürdürüyor Taklimakan.Network İlk Destekçilere 100.000 Dolar Dağıtacak Kriptolar Karışık, Bitcoin 3 Günlük En Düşük Değerinde Yatay Seyrediyor Bitcoin Private’in gizlice kripto para bastığı ortaya çıktı Litecoin 22% oranında düştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır