Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Piyasa Hacmi 63 Milyar Dolara Geriledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Piyasa Hacmi 63 Milyar Dolara Geriledi
Bitcoin Piyasa Hacmi 63 Milyar Dolara Geriledi

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin piyasa hacminde 63 milyar dolar seviyesine düşüş yaşandı. Bir süredir düşüşleri önlemenin son derece zor olduğu Bitcoin’de bugün yaşanan gelişmelerin ardından piyasa hacmi 6 milyar dolar daha eksilerek 63 milyar dolar seviyesine geriledi. Bitcoin fiyatındaki gelişmelerin dün 4.000 dolar seviyesini görmesinin ardından tekrar düşüş yaşamış olması piyasa hacmi üzerindeki baskının artarak satışların etkisi ile düşüş yaşamasına yol açtı.

121 milyar dolara gerileyen kripto para piyasası toplam hacmi ise 100 milyar dolar seviyesine doğru emin adımlarla gidecek olduğunu hissettirirken, 24 saat içerisinde 10 milyar dolar seviyesinden daha büyük oranda değişim gören piyasa hacminin düşüş olarak bu değişimi görmesi yatırımcılar üzerindeki baskının çok daha fazla artmasına sebep oldu.

Yatırımcı piyasa hacminden korkuyor
Yatırımcıların büyük bir kısmı fiyatlardan bağımsız olarak piyasa hacminin düşük olmasının kripto paralarda spekülatif adımların çok daha fazla olabilecek olduğunu düşünerek endişe yapıyor ve bu endişe dolayısı ile bazen kendi binlerce dolarlık yatırımlarını zorla ve istemeyerek satmasına sebep olabiliyor. Piyasa hacminin 120 milyar dolar seviyesine gerilemesinin psikolojik olarak bir baskı yaptığı biliniyor.

Bu içerik bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Piyasa Hacmi 63 Milyar Dolara Geriledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP, MoneyGram İşlemlerinde Kullanılıyor Katliam: Kripto Para Piyasası Bir Gecede 16 Milyar Kaybetti – Düşüşün Sebebi Ne? Naeem Aslam’dan Bitcoin yorumu: Fiyatı etkileyecek iki önemli faktör var Tron’un hedefi online oyun sektörünün lideri olmak! 4 Temmuz kripto para piyasaları özeti – BTC’de son durum Yatırımcı Bitcoin almak için altın mı satıyor? Yükseliş 9.000 dolara uzanır mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır