Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan’daki Kripto Para Sektörü: Banka Yasaklıyor, SEBI Araştırıyor, Mahkeme Değerlendiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan’daki Kripto Para Sektörü: Banka Yasaklıyor, SEBI Araştırıyor, Mahkeme Değerlendiriyor
Hindistan’daki Kripto Para Sektörü: Banka Yasaklıyor, SEBI Araştırıyor, Mahkeme Değerlendiriyor


Kripto para sektörünün Hindistan’daki geleceği hala belirlenmiş değil. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberde Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin konuyla ilgili 11 Eylül’de bir karara varacağını belirtmiştik.

Hükümetten kripto para sektörüyle ilgili birbirinden farklı mesajlar geliyor ancak ülkedeki Menkul Kıymet ve Borsa Kurulu (SEBI), kripto paraları yakından takip etmeye devam ediyor. Ülkenin merkez bankası kripto paraları yasaklamak kararı almıştı ancak SEBI, kripto paralara biraz daha ılımlı yaklaşıyor, en azından bu varlıkları anlamak için çaba sarf ediyor.

SEBI Araştırmaya Devam Ediyor

Kripto para sektörünün Hindistan’da pek parlak bir geleceğe sahip olacağını söyleyemiyoruz. Hindistan Rezerv Bankası bunan birkaç ay önce kripto para alım-satımını yasaklayan bir karar almıştı. Bankanın aldığı bu karar sonrasında ülkedeki çeşitli kripto para şirketleri durumu mahkemeye taşımaya karar verdiler ve süreç iyice karmaşık bir hal aldı.

Hindistan Yüksek Mahkemesi, konuyla ilgili kararını önümüzdeki hafta açıklıyor olacak. Ancak görünüşe göre SEBI, kripto paraları ülkede yaşananlardan bağımsız olarak araştırmaya devam ediyor. SEBI kripto paraların düpedüz yasaklanmış olmalarından pek hoşnut değil. SEBI’ye göre kripto para piyasasını anlamak, ülkenin ekonomisini geliştirmeye yardımcı olabilir.


İlgili haber:
Hindistan Hükümeti Bir Heyet Oluşturuyor: Heyet, İngiltere ve Japonya’daki Süreçleri Yakından İzleyecek

Yasak Kararı Gözden Geçiriliyor

SEBI’nın kripto paralarla ilgili yürüttüğü çalışmalar ülkenin sektöre bakışını ciddi ölçüde etkileyebilir. Hindistan Rezerv Bankası’nın kripto para işlemlerini yasaklarken biraz aceleci davranmış olabileceğini kabul ettiğini de düşünürsek ülkede kripto paralar için hala küçük bir umut var.

Sektörün geleceği ne olursa olsun önümüzdeki birkaç gün içerisinde belirlenecek. Eğer mahkemeden yasağın uygulanması yönünde bir karar çıkarsa piyasa bundan büyük ihtimalle çok fazla etkilenmeyecek çünkü yasak şu anda zaten yürürlükte. Ancak mahkeme eğer merkez bankasının yasak kararını kaldırma kararı alırsa kripto para sektörü epey olumlu yönde ilerleyebilir.

The post Hindistan’daki Kripto Para Sektörü: Banka Yasaklıyor, SEBI Araştırıyor, Mahkeme Değerlendiriyor appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan’daki Kripto Para Sektörü: Banka Yasaklıyor, SEBI Araştırıyor, Mahkeme Değerlendiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin borsası mağdurları, CEO’nun evini bastı, ailesi karakola sığındı 27 Kasım Bitcoin analizi: Bitcoin yükseliş trendi için kritik seviyeler Yaklaşan Bitcoin halving olayı, yatırımcılara ne vadediyor? Türkiye Genel Kripto Para Piyasası 2019 Değerlendirmesi Bitcoin ve altcoin korelasyonu serbest düşüşte Neden nakit kullanmayı bırakıp Bitcoin almalısın?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır