Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Madenciliği Performansı Nvidia’yı S&P 500 Endeksinin En Kötüsü Haline Getirdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Madenciliği Performansı Nvidia’yı S&P 500 Endeksinin En Kötüsü Haline Getirdi
Bitcoin Madenciliği Performansı Nvidia’yı S&P 500 Endeksinin En Kötüsü Haline Getirdi

© Reuters.  © Reuters.

Nvidia Hisselerinde Sert Düşüş
Bitcoin ve kripto madenciliğinin karlılığındaki sert düşüş Tayvanlı Nvidia gibi grafik işlem birimlerini (GPU) zorluyor. 2018 yılının 4. çeyreğinde şirket, hisselerinin büyük bir kısmını sattı. CNBC’nin 21 Aralık tarihli raporuna göre, hisse senedinin fiyatının % 54 düşmesiyle birlikte şirket, S&P 500 endeksindeki en kötü performansını sergiledi.

2016’dan Eylül 2018’e kadar, Nvidia’nın piyasa değeri, yapay zekâ (AI) ve kripto para birimi madenciliğindeki GPU’larına olan talebe bağlı olarak 14 milyar dolardan 175 milyar dolara yükseldi. İkinci çeyrekte madencilere satışlarda üçte iki düşüş öngörülürken, Mayıs ayında şirket, ilk kez kripto madenciliğinden elde ettiği karı duyurdu.

Kasım ayının üç aylık raporunda blok zinciri ile ilgili uygulamalar için GPU satışlarının tamamen ortadan kalktığını ortaya koyarken, Nvidia, ilk olarak üçüncü çeyrekte madencilikle ilişkili satışlarda önemsiz bir kestirim öngörüyordu. Nvidia CEO’su Jensen Huang, şirketin “kısa vadeli sonuçlarının, düzeltilecek olan şifreleme para birimi patlamasının ardından aşırı kanal envanterini yansıttığını” söylüyor.

Huang’a göre, kripto ile ilgili satışların ortadan kalkması, şirkette bir “kripto mahmurluğu” bıraktı. Kripto para birimi çılgınlığı, Nvidia’nın GPU’ları için fiyatları artırdı, ancak talep bir kez ortadan kalktığında, fiyatlar daha uygun fiyatlı GPU’ları bekleyen müşterileri çekecek kadar hızlı bir şekilde düşmedi.

Gelir CNBC’ye göre yüzde 58 artmasına rağmen, kripto madenciliği satışlarındaki düşüşe ek olarak, Nvidia’nın veri merkezi segmenti , Wall Street’in beklentilerine cevap veremedi. Bugün, Nvidia hisse senedi % 4.09 düşüşle 129.57 $ seviyesinde kapandı.

AMD’de Benzer Bir Durum Yaşadı
Çip stokları genel olarak bu yıl kötü performans sergiledi. Nvidia ve Advanced Micro Systems (AMD) gibi önemli donanım üreticilerini takip eden PHLX Yarı İletken Endeksi, son üç ayda % 20,37 azaldı. AMD’nin hisse fiyatı ise aynı dönemde % 45,42 düştü.

Madencilik sonrası patlama ve donanımdaki boşluk, fiyatlarda önemli bir düşüş görülmesine neden oldu. AMD’nin, kripto madencileri tarafından yaygın olarak kullanılan popüler Radeon RX580 grafik işlem birimi (GPU), şu anda Şubat 2018’de 550 $ civarında olan ortalama bir fiyattan % 67 düşerek 180 $’a satılıyor.

Mevcut ayı piyasasında azalan karlılık, bazı madencilerin işi terk etmesine neden oldu. Çin’deki bazı madencilik firmaları, kayıplarını azaltmak için kapanış fiyatına yakın bir fiyata eski tarihli donanımları kilogram olarak satıyorlar. Yerel raporlara göre, madencilikten elde edilen kazançlar elektrik ve diğer ilgili maliyetleri karşılamak için artık yeterli değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin Madenciliği Performansı Nvidia’yı S&P 500 Endeksinin En Kötüsü Haline Getirdi appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Madenciliği Performansı Nvidia’yı S&P 500 Endeksinin En Kötüsü Haline Getirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Milyarder İkizlerden Bitcoin İçin Açıklama Bitcoin Artıyor, Vadeli İşlemlerin Durumu Ümit Veriyor Coinbase Tarafından Hesabı Bloke Edilen Ünlü Platform Kurucusu, Square’i Kullanmaya Başladı! Circle CEO’su Jeremy Allaire: İnsanlık Kriptolar Olmadan Dijital Çağda Hayatta Kalamaz! Yıllar sonra bulunan Bitcoin’ler gerçek sahiplerini arıyor Haftanın Verge Haberleri: Nascar, Ortaklık ve Toplumsal Kabul Hamlesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır