Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Kriptodövizden Toplu Çıkışların Sürmesiyle 6,000 Doları Gördü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Kriptodövizden Toplu Çıkışların Sürmesiyle 6,000 Doları Gördü
Bitcoin, Kriptodövizden Toplu Çıkışların Sürmesiyle 6,000 Doları Gördü

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Dijital döviz bitcoin fiyatı Salı günü 6.000 doları gördü. Yasal bir yaptırım olmasına dair endişelerin tetiklemesiyle kriptodövizde geniş çaplı satışlar başladı ve ağır kayıplar devam etti.

Bitcoin Bitfinex borsasında 6.220,80 dolardan işlem gördü. Kasım ortasından beri gördüğü en düşük seviye olan 6.000 dolara düştükten sonra hafif toparlandı.

Bitcoin Aralık ortasında gördüğü 19.891 dolar rekor seviyeden %60’tan daha fazla düşük.

Hükümetlerin kriptodöviz ticaretine izin vermemesi ve majör bankaların dijital döviz almak için kullanılan kredi kartlarına yasak koymasıyla, Ocak ayı başından beri dijital döviz piyasası keskin düşüşler yaşıyor.

Dijital varlıklarda geçen yılki nefes kesen artışların haklı çıkarılıp çıkarılmadığına dair korkular ile fiyatlar ayrıca bir darbe daha aldı.

Kriptodöviz düzenlemeleri Salı günü odakta olacak gibi görünüyor. ABD Senatosu’ndaki yasa koyucular Emtia Vadeli İşlemleri Ticareti Komisyonu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yöneticilerine, yapay döviz piyasasında daha iyi düzenlemelerin nasıl yapılacağı üzerine soru önergesi hazırladı.

Dünyanın ikinci en büyük piyasa kapasitesine sahip olan kriptodövizi Ethereum, %25 kayıpla Bitfinex borsasında 594 dolardan işlem gördü.

Üçüncü yapay döviz Ripple ise %20 civarında düşüşle 0,60 dolara geriledi.

Kriptodövizlerde bu hafta yaşanan keskin düşüşler, küresel hisse senedi piyasalarındaki hezimetle aynı zamana denk geldi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Kriptodövizden Toplu Çıkışların Sürmesiyle 6,000 Doları Gördü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Trends 2018 Verileri: ”Bitcoin Nedir?” Sorusu Zirvede Pos Koinlerde Stake Edilen Miktar 4 Milyar Doları Aştı ABD’den Kore hükümetine bağlı siber suçluların Bitcoin adreslerine darbe Türkiye’nin ilk Bitcoin cinayeti davasında karar açıklandı Michigan Üniversitesi Bir Kripto Para Fonuna Yatırım Yapacağını Açıkladı! Litecoin’e Karşı Dusting Saldırısı Gerçekleşti !

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır