Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Kısa Bir Süre 11.000$ Seviyesinin Üzerine Çıktıktan Sonra Düşüşe Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Kısa Bir Süre 11.000$ Seviyesinin Üzerine Çıktıktan Sonra Düşüşe Geçti
Bitcoin Kısa Bir Süre 11.000$ Seviyesinin Üzerine Çıktıktan Sonra Düşüşe Geçti

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Geceyarısı son bir ayın en yüksek değeri 11.250$’ı test ettikten sonra dijital döviz bitcoin Pazar günü düşüşe geçti.

Bitcoin Bitfinex borsasında 10.216$’dan işlem görüyordu, geceyarısı 30 Ocak’tan bu yana en yüksek değeri olan 11.250$’ı test ettikten sonra ykalaşık %5 değer kaybı yaşadı.

Bitcoin 6 Şubat’ta son iki ayın en düşük değeri olan 6.000$’a kadar düştükten sonra yeniden toparlanmıştı, ama fiyatlar hala yılın başından bu yana %25 daha düşük bir pozisyonda bulunuyor.

Kripto para fiyatları yılın başında hükümetlerin ticaretteki baskıları ve majör bankaların dijital döviz alımında kredi kartlarına yasaklamalar getirmesiyle düşüşe geçmişti.

Fiyatlar ayrıca potansiyel fiyat manipülasyonu korkularından da darbe yemişti. ABD düzenleyicileri Bitfinex borsasına bitcoin fiyatlarını yapay bir şekilde şişirdiği konusunda dijital varlık Tether ile olan bağıyla ilgili soruşturma başlattı.

Ancak Güney Kore ülkedeki kripto para ticaretinin devam etmesine izin verdiklerini, yatırımcıların korktuğu yönde bir yasaklama gelmeyeceği sinyallerini verdikten sonra piyasa hissiyatı iyileşti.

Geçtiğimiz hafta ABD finansal düzenleyicilerden gelen ılıman açıklamalar da ayrıca fiyatları destekleyen başka bir unsur konumunda.

Diğer majör kripto paralar da düşük işlem görüyor, Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum yaklaşık %5 düşerek 913,49$ oldu.

En büyük üçüncü kripto para birimi Ripple ise %6 kaybederek 1,06$’dan işlem gördü.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Kısa Bir Süre 11.000$ Seviyesinin Üzerine Çıktıktan Sonra Düşüşe Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Son Dakika: Bitcoin 8000 Doların Altına Geriledi Ripple Rekor Seviyede XRP Satışı Gerçekleştirdiğini Duyurdu Singapur’un En Büyük Nakliye Firması, IBM ile Blockchain Konulu Ortaklık İmzaladı! ING Bank, Blockchain Firması R3 İle Beş Yıllık Anlaşma İmzaladı Vergi Uzmanı: Kripto Para Vergileri, 2018’de Rekor Kırmış Olabilir Bitcoin, Amazon ve Netflix Hisselerine Yatırımdan Daha Güvenli

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır