Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Kasım Ayından Bu Yana En Düşük Seviyelerini Gördü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Kasım Ayından Bu Yana En Düşük Seviyelerini Gördü
Bitcoin Kasım Ayından Bu Yana En Düşük Seviyelerini Gördü

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Dijital döviz bitcoin’in fiyatı Pazartesi günü Kasım ayından bu yana en düşük seviyelerine ulaştı, kripto paralar hakkında sıkılaşan düzenleme korkuları tavan yapıyor.

Bitcoin en son saat 11.46’da Bitfinex borsasında 19 Kasım’dan beri en düşük seviye 7.800$’dan işlem görüyordu.

Kripto para fiyatları Cuma günü keskin bir düşüş yaşadı, 100 milyar$ değerindeki piyasa değeri kaybedildi ve Kasım ayından beri ilk defa bitcoin 8.000$ seviyesinin altına indi.

Bitcoin ve rakip kripto paralar sıkı düzenleyiciler ve dijital döviz tether’in bitcoin piyasasını çökertebileceğine dair endişeler gibi faktörlerden etkileniyor.

ABD düzenleyicileri 2017’deki bitcoin yükselişinin piyasa manipülasyonu mu olduğunu araştırmaya koyuldu.

ABD Menkul Kıymetler Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu Bitfinex borsasının dijital varlık Tether ile bağlantısını soruşturuyor, ortalıkta bitcoin fiyatlarında yapa bir şişirme amaçlı kullanıldığına dair korkular var.

Tether bütü paralarının rezervdeki ABD Doları tarafından desteklendiğini söylemişken, şirket henüz kamuoyuna bununla ilgili veya hesaplarını denetlediğine dair deliller sunmadı.

Bu sırada, Lloyds Banking Group Pazartesi günü müşterilerine kredi kartlarını kullanarak bitcoin veya başka kripto para satın alma işlemini yasakladı.

Duyuru ABD bankaları J.P. Morgan Chase, Bank of America ve Citigroup Cuma günü kendi müşterilerine kredi kart aracılığıyla kripto para satın almayı daha fazla izin vermeyeceklerini açıklamasının ardından geldi.

Hamle, bankaların ödenmemiş borçların kripto para fiyatlarını daha da düşürmesi gerektiği tasarılarına bir nokta koyabiir.

Cuma günü, 2008 küresel ekonomik krizini önceden öngören Nouriel Roubini bitcoin’i “bütün balonların annesi” olarak tanımladı.

Bitcoin’in güncel düşüşlerinin dijital dövizler için sonun başlangıcı olarak görülebileceğini söyleyerek “dosdoğru tükenmeye doğru ilerliyor” diye ekledi.

Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum Bitfinex borsasında %15 kaybederek 796$ oldu.

Bu sırada, üçüncü büyük kripto para Ripple ise yaklaşık %18 düşerek 0,76$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Kasım Ayından Bu Yana En Düşük Seviyelerini Gördü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Siber Güvenlik Şirketlerine Göre En Güvenli Bitcoin Borsaları Ravencoin (RVN) Mainnet Açılışını Bugün Yapacak Malezya, Çin’in desteğiyle blockchain şehri kuracak Crypto.com’un Avrupa Genel Müdürü, Türkiye planlarını açıkladı Kripto Paraların Parlayan Yıldızı BitTorrent 10x Yapabilecek mi? Dev Bitcoin Cüzdanı Ledger’da Beklenen Gün Geldi! 7 Ocak’ta Ne Açıklanacak?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır