Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Karşılığında 11 Eylül Saldırılarını Açıklamayı Vaat Eden Grup, Yeni Bir Açıklama Yaptı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Karşılığında 11 Eylül Saldırılarını Açıklamayı Vaat Eden Grup, Yeni Bir Açıklama Yaptı!
Bitcoin Karşılığında 11 Eylül Saldırılarını Açıklamayı Vaat Eden Grup, Yeni Bir Açıklama Yaptı!Kendilerine Dark Overlord ismini veren bir hacker grubu, geçtiğimiz günlerde ABD içerisinde yaşanan 11 Eylül saldırıları ile ilgili oldukça kritik belgeler bulundurduklarını ve Bitcoin fidyesi karşılığında bunları halk ile paylaşacaklarını belirtmişti.

İlk başta Twitter aracılığıyla duyuru yapan grup, daha sonra Twitter tarafından askıya alınan hesapları yüzünden Steemit isimli blockchain tabanlı sansürsüz sosyal medya platformuna geçiş yaptı. Çeşitli sigorta şirketlerinden, büyük hükümet kurumlarına kadar belgeler ele geçirdiklerini belirten grup , yeni bir açıklama ile şimdiden belirli ödemelerin alındığını ve dosyaların açıklanması konusunda ‘seviye ile kontrol noktası’ gibi çeşitli aşamaların olduğunu duyurdu.

Bunun yanı sıra hacklenen Hiscox Group yetkililerinden birisi de geçtiğimiz günlerde hacklenmeyi doğrulamış ve dava ile ilgili bazı gizli belgelerin ele geçirildiğini vurgulamıştı.

Hacktivist Değiliz, Sadece Para Gerekiyor
Gerçeğin umurlarında olmadığını belirten grup üyeleri, bunu sadece para için yaptıklarını belirtti ve yüklü bir ödeme karşılığında bunları yayınlamama seçenekleri olduğunu bile belirtti. Daha sonra ‘artan halk ilgisi’ nedeniyle detaylı bir plan açıklayan grup, her bir katmanın açıklanması için gerekli BTC miktarını bir blog gönderisinde açıkladı:

”Layer_1.container – 5.000 USD of BTC (All Layer 1 Documents)

Layer_2.container – 50.000 USD of BTC (All Layer 2 Documents)

Layer_3.container – 100.000 USD of BTC (All Layer 2 Documents)

Layer_4.container – 1.000.000 USD of BTC (All Layer 4 Documents)

Layer_5.container – 2.000.000 USD of BTC (All Layer 5 Documents)”

Her bir dosya katmanı  için miktarı arttıran grup, 1. seviyeden 5. seviyeye kadar belgelerin gizliliğine göre dizilim bile yapmış. Bunun yanı sıra grubun Bitcoin adresinin şimdiden 3 BTC’den fazla fon elde ettiği de görüntülenebilmekte.

Bitcoin Karşılığında 11 Eylül Saldırılarını Açıklamayı Vaat Eden Grup, Yeni Bir Açıklama Yaptı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Karşılığında 11 Eylül Saldırılarını Açıklamayı Vaat Eden Grup, Yeni Bir Açıklama Yaptı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İtalyan Posta Servisi, Hyperledger’in Blockchain Topluluğuna Katıldı R3’ün Corda Platformu Büyümeye Devam Ediyor Bitcoin Milyonerleri Ellerindeki Bitcoin’leri Saklıyor! Bitcoin ile Ödeme Yayılıyor – Dünya Yıldızları da Akıma Katıldı! ABD, Libra’yı Lisansa Tabi Tutarsa Kullanımı ”Yasak” Olmadan Engellenebilir Bitcoin, ETH, XRP ve LTC için oyun yeniden başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır