Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki Finans Şirketi, Blockchain Yatırım Şirketine Dava Açtı

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki Finans Şirketi, Blockchain Yatırım Şirketine Dava Açtı
ABD’deki Finans Şirketi, Blockchain Yatırım Şirketine Dava AçtıABD‘deki finansal araştırma şirketlerinden FactSet, profesyonel ticaret platformlarından Blockchain Terminal ile ilişiği bulunan bir şirkete karşı dava açtı.

New York Eyaleti Yüksek Mahkemesi tarafından yayınlanan belgelere göre FactSet, bir anlaşmanın şartlarına uymadığı gerekçesiyle CG Blockchain’e dava açtı. FactSet’in açtığı davaya göre bu iki şirket bundan bir süre önce kendi aralarında bir ürün geliştirmek için anlaşma imzaladılar.

Bu anlaşmaya göre FactSet, ürünlerini kullanabilmesi için CG’ye özel bir lisans da verecekti. CG Blockchain ise bu lisans karşılığında en az 3.8 milyon dolar değerinde bedel ödemeyi kabul etti.

FactSet ise anlaşmada yer alan bu bedelin ödenmediğini, böylece anlaşma şartlarının ihlal edildiğini öne sürüyor. Yine FactSet tarafından yapılan açıklamalara göre CG Blockchain, parasını ödememiş olduğu halde kendisine sunulan lisansları kullanmayı sürdürdü.

FactSet CG Blockchain’in toplamda 2.8 milyon dolarlık kayba sebep olduğunu, şirketin bu bedeli faiziyle birlikte ödemesini, bunun yanı sıra mahkeme maliyetlerini de karşılamasını talep ediyor.

Cointelegraph ve The Block gibi kaynaklara göre CG Blockchain’e karşı açılan ilk dava bu değil. New York’taki Calrity LLC adlı bir şirket, CG Blockchain’e karşı 150 bin dolarlık bir dava açtı. Ekim 2018’de açılan bu dava, doğrudan CG Blockchain’in genel müdürü olan Edith Pardo’ya karşı açıldı.

Ayrıca The Block tarafından yapılan başka bir haberde CG Blockchain’in kurucusuyla ilgili bazı iddialar öne sürülüyor. Bu habere göre şirketin kurucusu olan Shaun MacDonald’ın asıl adı Boaz Manor ve kendisi bundan önce hapis yatmış bir dolandırıcı.

ABD’deki Finans Şirketi, Blockchain Yatırım Şirketine Dava Açtı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki Finans Şirketi, Blockchain Yatırım Şirketine Dava Açtı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Craig Wright’ın Bitcoin Cash Fork’u, Poloniex Üzerindeki Trading Hacmine Göre Savaşı Kaybediyor Şu An için Yeterince Ucuz Olan ve Portföyde Bulunmasını Önerdiğimiz 3 Kripto Para Bakkt’ın ilk haftası beklentileri karşılamadı, BTC düşüşünü sürdürüyor Tom Lee’den Bir Açıklama Daha: Bitcoin Bu Yıl 10 Bin Dolar Olacak 16.000 dolarlık Bitcoin 4Chan kehanetine 4 gün kaldı: Kehanet gerçekleşebilir mi? Dünya Devi Kripto Para Borsası Binance – İstanbul’a Geliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır