Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum 24 Eylül Fiyat Analizi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum 24 Eylül Fiyat Analizi
Ethereum 24 Eylül Fiyat Analizi

2/2


2/2


Ethereum Dolar Karşısında Önemli Bir Direnç Gösteriyor.
Merhaba,

Dolar karşısında güçlü bir direnç ile yoluna devam etmeye çalışan ETH bu kazanımlarını sağlamlaştırmak için 260$ ve 270$ bölgesini kırmak zorunda. Yaklaşık 9 gün önce gerçekleşen düzeltmeden sonra ETH’nin fiyatı 250$ seviyesine gelerek bir iyileşme kaydetti.

Geçtiğimiz hafta 200$ Pivot seviyesinin üzerinde ETH/USD paritesinde belirgin bir artış oldu. Parite 230$’lık direncin üzerine çıktı ve aşağı yönlü düzeltmeye başlamadan önce 254$ gibi yüksek bir seviyede işlem gördü. Günlük grafikte görülebileceği gibi 200$’ın üstünde arka arkaya oluşan 4 yeşil mum sayesinde fiyat 210$ ve 230$ direnç seviyelerini kırarak bir sonraki büyük engeli olan 255$ seviyesini test etti.

Yaşanan büyük düşüş eğiliminden sonra 23,6 Fibonacci düzeltme seviyesi 515$’dan 167$’a kadar düştü. Ama belirtmeden geçemeyeceğim önemli bir konu da 270$ seviyesinde iki düşüş eğiliminin yaşanacağı ihtimali. Bu nedenle 250$ ile 270$ arasındaki bölge ETH alıcıları için güçlü bir engel oluşturabilir. Eğer bu güçlü engel aşılabilirse fiyat büyük olasılıkla 300$ ve 350$ seviyelerine doğru tırmanabilir.


246$ seviyesinde oluşan dirence rağmen fiyatın tekrar 250$ seviyesini test edeceğini ve 260$ Fractals’ını aşması ile yeni bir yukarı ivme kazanacağını söylemek mümkün. Orta vadede 270$’ı kırması ETH için başarılı bir hamle olacak ve onu yükselişe geçirecektir. Aksi durumda ise 220$ ve 200$ destek seviyelerine geri çekilme riski söz konusu olacaktır.

Haftalık Direnç Seviyeleri          :  250$ ve 270$

Haftalık Destek Seviyeleri          :  220$ ve 230$

Günlük RSI                   : Boynunu aşağı kırmış ve 46 seviyelerinde

Günlük MACD              : Yavaşça boğa bölgesine doru ilerliyor.

Son olarak, kendi analizinizi kendiniz yapmanız gerektiğini, başkalarına bağımlı kalmamak ve sosyal medyada coin peşinden koşmamak için Teknik Analizi öğrenmeniz gerektiğini kulağınıza fısıldarken sizlere önerim;

bitcointeknikanaliz.com

teknikanalizegitim.com

Sevgi ve Saygıyla.

Taner BOZKURT

UYARI: Yukarıda belirtilen fiyat, grafik ve analizler bir yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaya genel anlamda bir bakış açısı sunması amacıyla hazırlanmıştır.

Ethereum 24 Eylül Fiyat Analizi isimli makale Taner BOZKURT tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum 24 Eylül Fiyat Analizi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Ethereum’un 2018-2019-2020 Fiyat Tahmini ve Eğilimler 2018 Yılı Sona Yaklaşırken, En Büyük Kaybeden Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin Gibi Gözüküyor En Büyük HODL’cular Kim? 10.5 Milyon Adet Bitcoin 2018 Yılından Bu Yana Hiç Hareket Etmedi! Yerli Bitcoin Borsası Makropa’dan Kullanıcılara 50 MKC, 10 TL ve 3 Ay Komisyonsuz İşlem Hediye Ethereum (ETH) bir ilke imza atacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır