Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin İşlem Hacmi 6 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin İşlem Hacmi 6 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi
Bitcoin İşlem Hacmi 6 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

© Reuters.  Bitcoin İşlem Hacmi 6 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi© Reuters. Bitcoin İşlem Hacmi 6 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Blockchain.info’ya göre Bitcoin’in yan fiyat hareketleri, Mart 2016’dan bu yana günde en düşük işlem sayısına ulaştı.

Veriler, BTC işlemlerinin, Aralık 2017’deki en yüksek seviyelerden bu yana bitcoin fiyatındaki düşüş eğilimine paralel olarak düştüğünü göstermektedir. İşlem sayısı, 26 Şubat’ta sadece 180.000 onaylanmış işlemle iki yılın en düşük seviyesine ulaşırken, Pazar günü 4 Mart tarihinde 195.500 seviyesini gördü.

İşlemlerdeki düşüş, Bitcoin’in geçen yılın sonunda elde ettiği 20.000 dolara ulaşan değerini yeniden kazanmak için uğraştığı bir zamanda geldi.

Bitcoin Core tarafından, Ayrılmış Tanık (SegWit) teknolojisine destek verilmesine, Coinbase ve Bitfinex’in segwit desteğinde bulunmasına rağmen, daha hızlı ve daha ucuz Bitcoin işlemleri, yatırımcıları ticaret potansiyelinden daha az ilgilendiriyor gibi görünüyor. SegWit, BTC işlem piyasasını yavaşça yönlendiriyor ve izleme sitesi olan SegWit Party‘den alınan verilere göre işlemlerin neredeyse %30’unu segwit destekli işlemler oluşturuyor.

Kullanıcılar, mevcut popüler borsalarda işlem yapmak, gönderim alım sağlamak yerine, şu sıralar sadece piyasayı gözlemlemeyi ve ellerinde mevcut bakiyeleri tutma eğilimini gösteriyorlar. P2P exchange platformu Localbitcoins, 24 Şubat tarihinde sona eren haftada, toplam 57 milyon doların altında işlem gerçekleştirerek haftalık ticaret hacminde altı ayın en düşük seviyesini gördü.

Düşük seviyedeki işlem sayıları ve BTC’nin küçük işlem boyutu, Earn.com‘un hesap makinesinde şu anda 1 bayt 40 satoshi veya yaklaşık 0,005 $ değerini gösteriyor.

Bitcoin İşlem Hacmi 6 Ayın En Düşük Seiyesine Geriledi isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin İşlem Hacmi 6 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coin Market Cap, Borsalar Konusunda Güncellemeye Gitti Watford, Formasına Kripto Spor Bahis Sponsoru Alan İlk Premier Lig Takımı Oldu BitTorrent Kurucusu: Ne TRON’la Ne de Justin Sun’la Hiçbir Bağım Yok Bitcoin madenciliği devi Bitmain’e 5 milyon dolarlık dava Kripto Paralar Ukrayna’ya Yeni Bir Umut Oluyor Yeni Bitcoin cüzdanları patlama yaşıyor: Çoğu kurumsal yatırımcı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır